Juniorzy zastępują Seniorów

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha przegrał z Orłem Nieborów 1:6 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Aleksander Psiuk.

Panujące mrozy sprawiły, że nasza kadra mocno się ograniczyła, a choroba dopadła nawet trenera Promyka. Dla poprawy frekwencji musieliśmy więc skorzystać z pomocy Juniorów Młodszych. Szybko okazało się jednak, że był to strzał w dziesiątkę. Niespełna szesnastoletni Damian Chełmiński przejął piłkę od obrońcy Orła i dograł do Aleksandra Psiuk, który wiek uprawniający do gry w Seniorach osiągnął dwa tygodnie temu. Drugi z graczy Promyka uderzył tuż przy słupku i wyszliśmy na prowadzenie. Przez dłuższy czas utrzymywaliśmy korzystny rezultat, ale na przerwę zeszliśmy przy wyniku remisowym, gdyż rywale także umieścili futbolówkę w siatce. Po zmianie stron początkowo nic nie zapowiadało, że zakończymy spotkanie dość wysoką porażką. Co prawda po dziesięciu minutach przeciwnik wyszedł na prowadzenie, ale sami też próbowaliśmy się odgryźć skuteczną akcją. Mimo prób Promyka to piłkarze z Nieborowa dołożyli kolejne trafienie i powoli zbliżaliśmy się do zakończenia pojedynku. Niestety ostatnie dziesięć minut było dla nas katastrofalne. W tym czasie straciliśmy aż trzy bramki i mimo nie najgorszej postawy przez 80 minut, to po 90 minutach nie byliśmy w najlepszych nastrojach notując drugą sparingową porażkę.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Karol Drązikowski (Kamil Kościug), Marek Simiński (Jakub Felczyński), Sławomir Kuczek, Maciej Nowicki (Łukasz Pacholski), Adrian Chałubek, Robert Dąbrowski, Damian Chełmiński, Michał Maciak, Tomasz Jurczak i Aleksander Psiuk (Rafał Dalke).