Seniorzy zaczynają od wygranej

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał ze Zrywem Wygoda 2:0 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Rafał Dalke i Artur Rogala.

Pierwszy sparing po dłuższej przerwie szybko pokazał, że oba zespoły są na wstępnym etapie przygotowań. Piłka nie zawsze chciała się słuchać zawodników, a groźniejsze akcje najczęściej wynikały z niedokładnych zagrań pod nogi przeciwnika. W pierwszej połowie odnotować należy jednak po jednej ciekawej sytuacji. Najpierw gracz Zrywu minął trójkę naszych graczy, ale z pojedynku z Bartłomiejem Dragańskim zwycięsko wyszedł już golkiper Promyka. W odpowiedzi mogliśmy zdobyć „bramkę do szatni”, gdy Adrian Chałubek wymanewrował defensywę rywala, ale Marcin Gajda, do którego trafiło podanie, przeniósł futbolówkę nad bramką. Na gole musieliśmy więc czekać do zmiany stron. Po przerwie tradycyjne roszady w składzie przyniosły swego rodzaju ożywienie w naszej ofensywie. Wszystko zaczęło się od rzutu rożnego, który strzałem głową wykończył Rafał Dalke. Premierowe trafienie wyraźnie dodało pewności naszemu napastnikowi. Sprawiał on sporo problemów defensywie przeciwnika próbując uderzać z przeróżnych pozycji. Kolejnych goli się już nie doczekał, a nasz zespół powoli zaczynał skupiać się na utrzymaniu skutecznego rezultatu poprzez szczelną defensywę. W ostatecznym rozrachunku sztuka ta się udała, a sam mecz zakończyliśmy w najbardziej efektowny sposób. Tomasz Jurczak sprzed pola karnego dograł do Artura Rogali, a ten przyjął piłkę na klatkę i strzałem z powietrza pod poprzeczkę ustalił wynik rywalizacji. Po tym trafieniu sędzia od razu zakończył spotkanie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski, Sławomir Kuczek, Zawodnik Testowany 2, Maciej Nowicki, Adrian Chałubek, Robert Dąbrowski, Marcin Gajda, Michał Maciak, Piotr Kamiński i Artur Rogala. Grali także: Tomasz Jurczak, Rafał Dalke oraz Karol Drązikowski.