Silne rezerwy

W Turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR Teresin rocznik 2002 Promyka Nowa Sucha zajął pierwsze i piąte miejsce.

Udział w imprezie wzięły cztery Kluby, ale każdy z nich wystawił po dwa zespoły. W tej sytuacji mieliśmy dość ciekawy podział na grupy. Powstała grupa śmierci złożona z pierwszych drużyn i grupa marzeń dla drugich zespołów. Nasza „jedynka” zaczęła od remisu z KS Teresin, ale w starciu rezerw odnieśliśmy już bardzo przekonujące zwycięstwo. Następnie graliśmy z Turem Jaktorów zapisując na swoim koncie dwie wygrane. Na koniec fazy grupowej trafiliśmy na Partyzanta Leszno i mieliśmy mocno mieszane uczucia. „Jedynka” przegrała przez co nie wyszła z grupy, natomiast „dwójka” wygrała i z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce. Rodziło się więc pytanie jak zaprezentują się teoretycznie słabsi promykowcy, ale to był dopiero początek koncertu Promyka II Nowa Sucha. W półfinale trafiliśmy na KS I Teresin i zaczęliśmy najlepiej jak mogliśmy. Szybko zrobiło się 2:0, ale dalej nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ostatecznie rywale doprowadzili do remisu i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W nich lepszy okazał się Promyk i nasze apetyty za złote medale znacznie wzrosły. Zanim jednak odbył się najważniejszy mecz to w międzyczasie nasza „jedynka” wywalczyła piąte miejsce pokonując KS II Teresin. O końcowy triumf walczyliśmy z Partyzantem I Leszno. Być może nie byliśmy stroną dominującą, ale zagraliśmy bardzo ambitnie i konsekwentnie. Zdobyliśmy gola na 1:0 i umiejętnie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Świetną pracę wykonał też Sebastian Siekielski, który zachował czyste konto ratując drużynę w decydujących momentach. Promyk II Nowa Sucha w tej imprezie stanowił kolektyw, który zaowocował zwycięstwem w całym turnieju. Organizatorzy uhonorowali nas też nagrodą indywidualną. Najlepszym graczem turnieju wybrano Mateusza Kukiełę. Gratulacje!

Wyniki poszczególnych meczy Promyka:

 • Promyk I – KS I Teresin 2:2
 • Promyk II – KS II Teresin 5:0
 • Promyk I – Tur I Jaktorów 3:1
 • Promyk II – Tur II Jaktorów 2:1
 • Promyk I – Partyzant I Leszno 0:1
 • Promyk II – Partyzant II Leszno 3:0
 • Promyk II – KS I Teresin 3:3 k. 3:2 (półfinał)
 • Promyk I – KS II Teresin 2:1 (mecz o 5 miejsce)
 • Promyk II – Partyzant I Leszno 1:0 (finał)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Promyk II Nowa Sucha
 2. Partyzant I Leszno
 3. KS I Teresin
 4. Tur II Jaktorów
 5. Promyk I Nowa Sucha
 6. KS II Teresin
 7. Partyzant II Leszno
 8. Tur I Jaktorów

Wystąpiliśmy w składzie:

Promyk I: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Mateusz Mycka, Damian Chełmiński, Paweł Księżak, Aleksander Psiuk i Patryk Felczak.

Promyk II: Sebastian Siekielski, Kacper Drązikowski, Jakub Teodorowicz, Damian Kaczor, Mateusz Kukieła, Antoni Rejman, Damian Łukawski, Adrian Gala oraz Mateusz Sajnacki.

Jeden komentarz na temat “Silne rezerwy

Komentarze są wyłączone