Starsi im nie straszni

W Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew Pana Piotra Osieckiego rocznik 2005 Promyka Nowa Sucha zajął pierwsze miejsce.

Impreza w Sochaczewie dedykowana była dla Trampkarzy, ale nie mieliśmy obaw aby wystawić tam drużynę Młodzików Starszych. Zawsze jest to jakaś nauka, ale też nie zamierzaliśmy odstawiać nogi, gdy naprzeciwko nas są starsi piłkarze. Rywalizację rozpoczęliśmy od razu od ciężkiej przeprawy, gdyż naprzeciwko nas stanął Pegaz Drobin. Drużyna, która minione rozgrywki zakończyła na drugim miejscu w I Płockiej Lidze Trampkarzy i prawie awansowała do ligi wojewódzkiej. Pokazaliśmy się jednak z dobrej strony i inaugurację zakończyliśmy z kompletem punktów. Następnie urządziliśmy sobie małe strzelanie z Miedniewiczanką Miedniewice i wydawało się, że zmierzamy w dobrym kierunku. Niestety przystopowała nas Unia Iłów. Zanotowaliśmy pierwszą porażkę co skomplikowało sytuację Promyka w tabeli. Na szczęście potrafiliśmy zachować koncentrację w decydujących momentach. Ograliśmy Orkan Sochaczew oraz Orła Kampinos, a walczące z nami o triumf w imprezie Pegaz Drobin i Unia Iłów potraciły punkty z wyżej wymienionymi zespołami. Dawało to nam komfort przed ostatnią kolejką. Zwycięstwo nad Stegnami Wyszogród dawało mistrzostwo bez oglądania się na innych, ale zanotowaliśmy remis. Musieliśmy więc czekać na bezpośrednie starcie Unii z Pegazem. W nim zwyciężyła ekipa z Drobina czym zrównała się punktami z Promykiem. Na koniec okazało się więc, że najważniejszym spotkaniem turnieju było dla nas to pierwsze, gdyż dzięki wygranej nad Pegazem w pierwszej kolejce stanęliśmy na najwyższym stopniu podium.

Wyniki naszej drużyny:

 • Promyk – Pegaz Drobin 2:1
 • Promyk – Miedniewiczanka Miedniewice 4:0
 • Promyk – Unia Iłów 0:1
 • Promyk – Orkan Sochaczew 2:0
 • Promyk – Orzeł Kampinos 3:1
 • Promyk – Stegny Wyszogród 1:1

Końcowa kolejność turnieju:

 1. Promyk Nowa Sucha
 2. Pegaz Drobin
 3. Orkan Sochaczew
 4. Unia Iłów
 5. Stegny Wyszogród
 6. Orzeł Kampinos
 7. Miedniewiczanka Miedniewice

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Bartosz Sokołowski (1 bramka), Jan Kowalik, Bartosz Plichta (2 bramki), Szymon Kowalski, Kacper Plichta (3 bramki), Oliwier Dąbrowski, Ksawery Pętlak (2 bramki), Patryk Woliński, Łukasz Rogalski, Szymon Rogalski i Maciej Księżak (3 bramki).