Rezerwowo, ale z mistrzostwem ligi

KS TeresinPromyk Nowa Sucha

3 - 1


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych KS Teresin wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:1 (2:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

Tydzień temu zapewniliśmy sobie awans do II Ligi, a dzień przed meczem dowiedzieliśmy się, że wygrywamy całą ligę. Do tego wszystkiego boisko w Teresinie nie nadawało się do gry więc pojedynek został przeniesiony do Nowej Suchej. Wszystko zmierzało więc do jednego celu. Mogliśmy świętować i jednocześnie bawić się grą w piłkę. Jeśli chodzi więc o zabawę to trener dał od początku szansę gry piłkarzom, którzy dotychczas zaliczali znacznie mniej minut. Gdyby zapytać o pierwszą dziewiątkę to wierni kibice odpowiadali by bez wahania: Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Wiktor Sot, Bartosz Szałaj, Bartosz Figat, Mateusz Łukawski czy Dawid Błaszczyk. Ci piłkarze w pierwszej połowie usłyszeli, że mogą pograć sobie… na bocznym boisku. Z trzonu kadry pozostali jedynie Hubert Chłystek w bramce i Nikolas Krzemiński w środku pola. W pierwszych minutach mogliśmy się obawiać jak to będzie, bo KS Teresin nas przycisnął, ale nie zdołał przebić się przez nasz blok obronny. Przetrwaliśmy napór i sami zaczęliśmy zagrażać rywalom. Brakowało jednak wykończenia bądź też zgrania i zrozumienia, gdyż w takim składzie personalnym raczej nie graliśmy. Mecz się wyrównał, a w takim momentach często decydują indywidualności. U nas w pewnym sensie siedziały one na ławce, a rywale dysponowali dosyć szybkim graczem na prawej stronie. Dwa razy uciekł on naszej defensywie i do przerwy było 2:0. Nasi piłkarze pokazali się jednak z dobrej strony, tym bardziej, że byli niesieni dopingiem licznie zgromadzonych kibiców-rodziców. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, ale stopniowo zaczynaliśmy oglądać też graczy, którzy dotychczas kopali piłkę na bocznym boisku. Co prawda najpierw prowadzenie do 3:0 podwyższył KS Teresin, ale udało nam się odpowiedzieć golem autorstwa Bartosza Bernaszuk. Samo spotkanie prowadzone było w miłej atmosferze, co było widać też po końcowym gwizdku, gdy wszyscy się cieszyli. KS Teresin odniósł zwycięstwo więc radość była zrozumiała, a Promyk i tak miał co świętować nawet w obliczu porażki. W naszym obozie nie zabrakło medali, upominków, szampana czy pamiątkowych koszulek, a radość i zabawa trwały jeszcze długo :)

Gratulacje dla trenera Rafała Murasa i zawodników za mistrzostwo oraz awans do II Ligi!!!

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Kacper Hołuj, Sergiusz Winnicki, Paweł Rozmarynowski, Kamil Malara, Dawid Markus, Oliwier Tataj, Nikolas Krzemiński, Bartosz Bernaszuk, Dawid Błaszczyk, Bartosz Figat, Igor Kowalski, Antoni Kwiatkowski, Mateusz Łukawski, Adam Malczenko, Ignacy Mikulski, Wiktor Sot, Bartosz Szałaj, Jacek Wyziński i Mikołaj Zabłocki.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6