Utrzymanie po ograniu lidera

LKS II Chlebnia Promyk Nowa Sucha

1 - 4


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych LKS II Chlebnia przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:4. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak x2, Bartosz Sokołowski i Kacper Plichta.

Ostatnia kolejka w III Warszawskiej Lidze Młodzików Starszych zapowiadała wielkie emocje. Z promocji do wyższej ligi cieszył się LKS II Chlebnia, a pewnym spadku był KS Teresin. Przyszłość Włochy walczyła o awans, a Varsovia II Warszawa i Promyk Nowa Sucha miały na celu utrzymanie. Najciekawszą sytuację miała Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która grała jednocześnie o oba cele. Z naszego punktu widzenia cel był dość jasny. Trzy punkty dawały pewność, że się utrzymamy. Zadanie proste, ale po drugiej stronie boiska stał lider rozgrywek. Można było jednak zauważyć dosyć jasne światełko w tunelu. Gracze z Chlebni swój cel już wykonali awansując do II Ligi, a dla Promyka był to mecz o „życie”. Właśnie tę determinację widać było na boisku, a do tego trener Krzysztof Kaczor w końcu dysponował pełną kadrą, której brakowało w poprzednich meczach. Graliśmy dobrze i po wyrównanej pierwszej połowie remisowaliśmy 1:1. Najpierw na prowadzenie, strzałem głową wyprowadził nas Bartosz Sokołowski, jednak gospodarze także wpisali się na listę strzelców. Mieliśmy jeszcze kilka okazji, ale dobrze spisywał się bramkarz rywali. Na drugą połowę wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani co przełożyliśmy nie tylko na przewagę wizualną, ale także zdobywane gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Księżak, a raz Kacper Plichta. Trzy trafienia nie pozostawiały złudzeń, że to Promyk zasłużył na zwycięstwo i bez oglądania się na innych przypieczętował utrzymanie się w III Lidze. Nie podtrzymaliśmy więc serii awansów, ale możemy się cieszyć, że zapewniliśmy sobie utrzymanie w mocnej III Lidze. W przyszłym sezonie może być tylko lepiej ;)

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Patryk Woliński, Gracjan Woś, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Ksawery Pętlak, Jan Kowalik i Maciej Księżak. Grali także: Bartłomiej Pytkowski, Szymon Kowalski, Oliwier Dąbrowski, Bartosz Plichta, Grzegorz Foks, Kacper Marcinkowski oraz Piotr Kuran.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Ursus II Warszawa 8 38:1622 19
2 Mszczonowianka Mszczonów 8 30:237 18
3 Promyk Nowa Sucha 8 40:2614 15
4 Partyzant Leszno 8 18:29-11 7
5 FC Komorów 8 13:45-32 0