Przewaga punktowa utrzymana

Promyk Nowa SuchaPiast Piastów

1 - 1


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Piastem Piastów 1:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli od początku zapowiadał się emocjonująco. Promyk miał trzy punkty przewagi i wygrywając mógł zapewnić sobie mistrzostwo. Z kolei wygrana Piasta powodowała zrównanie się tych dwóch zespołów, a w bezpośrednich starciach lepszy bilans miałby rywal i to on wyszedłby na czoło tabeli. Mogło więc wydarzyć się wiele, a wszystko i tak musiało zweryfikować boisko. Na nim duże znaczenie miała też panująca aura. Było zimno, padało i mocno wiało co nie ułatwiało gry drużynom. Z drugiej strony warunki pogodowe też mogą być sprzymierzeńcem. Tak też się stało przy bramce na 1:0. Z rzutu wolnego uderzał Bartosz Bernaszuk i trudno było wyrokować jak przy kręcącym wietrze zachowa się piłka. Na szczęście mocne uderzenie z dystansu wylądowało w siatce i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Swoją grą nastawieni byliśmy bardziej na kontrę, co powodowało, że częściej grę prowadzili goście. Niestety dla nas ta forma gry ofensywnej przyniosła przeciwnikowi wyrównanie. Co prawda pierwszą próbę strzału udało się zablokować, ale piłka dalej lądowała pod nogami graczy Piasta i ostatecznie straciliśmy gola. Przy remisowym rezultacie zeszliśmy na przerwę i o tym kto sięgnie po wygraną miało zadecydować drugie pół godziny. Po zmianie stron jednak goli nie ujrzeliśmy, choć szanse ku temu były. W ten sposób przewaga punktowa pomiędzy Promykiem i Piastem nie uległa zmianie i dalej wynosi trzy oczka. O triumfie w lidze zadecyduje więc ostatnia kolejka, choć po minionej kolejce wiadomo, że zarówno Promyk jak i Piast awansowały do wyższej ligi.

W tej sytuacji zawodnikom i trenerom Piasta Piastów serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Figat, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski, Bartosz Szałaj, Kamil Malara, Nikolas Krzemiński, Igor Kowalski, Paweł Rozmarynowski, Oliwier Tataj, Sergiusz Winnicki i Dawid Błaszczyk.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6