Delta pokazała klasę

Promyk Nowa SuchaDelta Warszawa

2 - 10

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Deltą Warszawa 2:10 (1:5). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Grochowski i Damian Chełmiński.

Sytuacja Promyka w tabeli nie jest najlepsza dlatego każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Kolejnych oczek szukaliśmy w pojedynku z Deltą, ale wiadomo było, że nie będzie to łatwe. Oba zespoły mają zupełnie inne cele, ponieważ ekipa z Warszawy do końca walczyć będzie o awans, stąd też trzy punkty były dla nich wręcz obowiązkowe. Potwierdzili to od pierwszych minut, gdy po 120 sekundach prowadzili 0:1. Na tym jednak nie poprzestali i w pół godziny mieli już 5 goli na koncie. Mimo wszystko sami też próbowaliśmy coś zdziałać w ofensywie i jeszcze przed przerwą skutecznie rozegraliśmy rzut rożny. Akcję zamknął Maciej Grochowski i do szatni zeszliśmy przy wyniku 1:5. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dodatkowo goście zaczęli jeszcze intensywniej, ponieważ w pierwszych minutach dopisali do swojego dorobku dwie bramki. Kolejne minuty były nieco spokojniejsze, co miało też przełożenie na rezultat. Rywale mieli kilka słabszych momentów i więcej działo się pod ich bramką. Mieliśmy rzut karny, którego nie udało się wykorzystać, ale chwilę później Damian Chełmiński wychodząc sam na sam z bramkarzem przerzucił nad nim futbolówkę i zdobył drugiego gola dla Promyka. W tym fragmencie przeciwnik zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Niestety końcówka spotkania ponownie należała do Delty. Jeszcze dwukrotnie gracze z Warszawy wpisali się na listę strzelców i odnieśli pewne zwycięstwo. Porażka sprawia, że jedyne co w tym sezonie możemy osiągnąć to zajęcie 7 miejsca. Co ciekawe istnieje jeszcze wariant w którym przedostatnia lokata może być miejscem „barażowym” więc jeśli chodzi o walkę o utrzymanie to jeszcze nie spadliśmy…

Wystąpiliśmy w składzie: Paweł Piotrowski, Kamil Kościug (Kacper Drązikowski), Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Igor Szatkowski (Hubert Kowalski), Mateusz Mycka (Szymon Gajda), Jakub Teodorowicz (Mateusz Kukieła), Patryk Felczak (Paweł Księżak), Damian Kaczor (Sebastian Siekielski), Damian Chełmiński (Adrian Gala) i Aleksander Psiuk (Damian Łukawski).