Rocznik 2008 mistrzem Ligi Orlików!

UKS OłtarzewPromyk Nowa Sucha

2 - 5

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików UKS Ołtarze przegrał z Promykiem Nowa Sucha 2:5 (0:1, 1:1, 0:1, 1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x3, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski.

Już po pokonaniu Ożarowianki II Ożarów jedną nogą mogliśmy czuć się mistrzami, ale trzeba było jeszcze postawić „kropkę nad i”. W zaistniałej sytuacji należało wypracować taką przewagę punktową, aby nikt już nie miał matematycznych szans nas dogonić. Taka okazja nadarzyła się w pojedynku z UKS Ołtarzew, gdyż zwycięstwo pozwalało sięgnąć po złote medale. Nie wszystko było jednak takie proste, bo na dość grząskim boisku rywalizacja była trudna. Na szczęście nie przeszkadzało to naszej drużynie w rozgrywaniu składnych akcji. Niestety mieliśmy problemy z wykończeniem i strzały były za lekkie lub omijały bramkę. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty pięknym strzałem z dystansu popisał się Maciej Wasilewski i objęliśmy prowadzenie. Rywale nie pozostali dłużni i przystąpili do ataku w drugiej kwarcie. Zaowocowało to skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego i wyrównującym golem. Mimo małego niepowodzenia na przerwę zeszliśmy z minimalną zaliczką po indywidualnej akcji i mocnym uderzeniu Jakuba Kowalskiego. Potem było już tylko lepiej, bo za strzelanie bramek (właściwie już tradycyjnie) wziął się Konrad Kornacki. W pół godziny skompletował hat-tricka, a gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem z rzutu wolnego. Ostatecznie odnieśliśmy więc kolejne zwycięstwo i z kompletem punktów już wygraliśmy swoją grupę oraz awansowaliśmy do wyższej ligi. Cieszy na pewno fakt, że dysponujemy szeroką kadrą, a zawodnicy, którzy w pierwszych meczach mieli mniej okazji do gry, coraz lepiej radzą sobie w spotkaniach ligowych.

Zawodnikom i trenerowi Rafałowi Murasowi serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Krystian Kocimski, Kacper Błaszkiewicz, Mikołaj Matusiak, Marcel Wawrzyńczak, Wiktor Drężek, Piotr Kowalik, Szymon Brysiak, Bartosz Skoneczny i Dawid Bolimowski.