Bardzo cenne punkty w Milanówku

Milan MilanówekPromyk Nowa Sucha

1 - 2

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Milan Milanówek przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Bernaszuk i Nikolas Krzemiński.

Kolejna ważna kolejka czekała rocznik 2006. To, że graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli praktycznie nic nie znaczyło, bo cała liga jest wyrównana. Znaczenie miał jednak wynik tej rywalizacji, gdyż za naszymi plecami bezpośredni pojedynek rozgrywały wicelider i trzecia drużyna ligi. Warto było więc powalczyć o zwycięstwo, bo przynajmniej jeden rywal walczący o awans musiał stracić punkty. Początek potwierdził jednak, że zajmowana pozycja tak na prawdę niewiele mówi, ponieważ każdy może wygrać z każdym. Milan ruszył do ataku i przez pierwsze dziesięć minut mogliśmy czuć się zaniepokojeni. Na szczęście powoli zaczynaliśmy łapać odpowiedni rytm i w miarę upływu czasu przejmowaliśmy inicjatywę. Nasza coraz lepsza gra miała też przełożenie na bramki. Na prowadzenie wyprowadził nas Bartosz Bernaszuk i zakładaliśmy, że jeśli utrzymamy dobry rytm to będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Mimo kolejnych prób na przerwę zeszliśmy jednak z minimalną przewagą, a przed nami było jeszcze drugie pół godziny. Zmiana stron na szczęście nie zmieniła obrazu gry i dalej byliśmy stroną dominującą. Udokumentowaliśmy to drugim golem, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Nikolas Krzemiński. Wydawało się, że przy takim rezultacie spokojnie dowieziemy zwycięstwo do końca spotkania, ale piłka bywa przewrotna. Parę minut później gospodarze mieli rzut wolny pośredni w granicach naszego pola karnego. Mocno uderzona futbolówka przełamała linię obronną Promyka i na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem zrobiło się 1:2. Końcówka była więc nerwowa, ale utrzymaliśmy dobrą grę i zainkasowaliśmy komplet punktów. Zwycięstwo daje nam mocną pozycję w tabeli, a może nawet coś więcej. Niestety na moment pisania relacji nie znamy wyniku pojedynku Piasta Piastów z KS Raszyn (rozegrany w sobotę o 13:00). Brak zwycięstwa tych drugich daje nam powrót do II Ligi. Porażka Piasta natomiast sprawi, że o ten sukces powalczymy w bezpośrednim spotkaniu z drużyną z Piastowa.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski, Bartosz Figat, Bartosz Szałaj, Bartosz Bernaszuk, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Kamil Malara, Adam Malczenko, Antoni Kwiatkowski oraz Szymon Skorupa.