Porażka komplikująca sytuację Młodzików Starszych

Varsovia II WarszawaPromyk Nowa Sucha

2 - 0

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Varsovia II Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:0 (0:0).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że mecz ten da odpowiedzi na wiele pytań. Zwycięstwo pozwalało zapewnić sobie utrzymanie, a nawet włączyć się do walki o awans. Porażka natomiast mocno komplikowała nasze poczynania, gdyż przewaga nad strefą spadkową zmalałaby do dwóch punktów. Początkowo widać było, że zespoły znają ciężar gatunkowy rywalizacji i sytuacji strzeleckich było niewiele. W całej pierwszej połowie można było odnotować po dwie okazje z obu stron, ale na tablicy wyników widniało 0:0. Mecz ogółem był wyrównany, stąd też podobnego obrazu gry spodziewaliśmy się po przerwie. Niestety rywale przyspieszyli tempa i co chwilę szukali swoich szans pod naszą bramką. Początkowo ich strzały mijały cel, ale mnogość sytuacji dawała do myślenia. Potwierdziło się to po kwadransie, gdy Varsovia wyszła na prowadzenie. Niekorzystny rezultat sprawił, że musieliśmy zacząć szukać swoich szans. Udało nam się wypracować dwie okazje, ale nie zostały one skutecznie wykończone. Mimo naszych szczerych chęci to gospodarze byli lepiej zorganizowani i nie pozwalali nam na zbyt wiele. Dodatkowo sami groźnie atakowali sprawiając sporo problemów defensywie Promyka. Pod koniec rywalizacji dołożyli drugie trafienie, czym przypieczętowali zwycięstwo. Oznacza to, że przewaga ekipy z Nowej Suchej zmalała do dwóch oczek i zrobiło się dosyć niebezpiecznie. W tej sytuacji czeka nas trudna walka o utrzymanie, gdyż w perspektywie mamy mecze z czołówką tabeli. Inna kwestia, że jeśli je wygramy to do awansu też może nie być daleko, choć tą porażką szanse na to mocno sobie ograniczyliśmy.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Patryk Woliński, Kacper Plichta, Gracjan Woś, Bartosz Sokołowski, Jan Kowalik, Oliwier Dąbrowski, Maciej Księżak i Bartosz Plichta. Grali także: Łukasz Rogalski, Bartłomiej Pytkowski, Piotr Kuran i Szymon Kowalski.