Lider zwiększa przewagę

Ożarowianka II OżarówPromyk Nowa Sucha

4 - 11

W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Ożarowianka II Ożarów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 4:11 (2:2, 0:3, 1:4, 1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x6, Kuba Kasperek x2, Adam Mońka, Jakub Kowalski i Krystian Kocimski.

Dla rocznika 2008 był to najprawdopodobniej najtrudniejszy mecz w sezonie. Naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny ligi. Z jednej strony Promyk, który wygrał wszystko, a po drugiej stronie Ożarowianka, która przegrała tylko z zespołem z Nowej Suchej. Dla nas była to więc szansa na ugruntowanie pozycji lidera, a dla gospodarzy szansa na dogonienie naszej drużyny. Stawkę pojedynku widać było od początku rywalizacji, gdyż piłkarze z Ożarowa ruszyli do ataku. Byli mocno zmotywowani i jako pierwsi strzelili gola. Promyk nie pozostał jednak dłużny i doprowadził do remisu. Niestety to Ożarowianka prowadziła grę i nie zamierzała na tym poprzestać. Ponownie trafili do siatki i znów musieliśmy gonić wynik. Na szczęście pogoń okazała się skuteczna i po pierwszej kwarcie było 2:2. W przerwie do naszych piłkarzy dotarło, że wyrównane pojedynki do dla nich kwestia czasu. W wyższych ligach prawdopodobnie już nie będziemy oglądać dwucyfrowych wyników, a o dwudziestu jeden golach w spotkaniu to można już zdecydowanie zapomnieć. Odprawa przyniosła oczekiwany efekt i od drugiej kwarty oglądaliśmy już lepszy Promyk. Przejęliśmy inicjatywę i po kolejnych 15 minutach było już 2:5 dla Promyka. Mimo wyrównanej gry kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia i konsekwentnie budowaliśmy przewagę strzelając kolejne bramki. Rywale nie byli już tak skuteczni i zdobywali po jednym golu w dwóch ostatnich kwartach. Ostatecznie więc zwyciężyliśmy dość wysoko, ale wcale nie było to łatwe zwycięstwo. Zwiększyliśmy swoją przewagę nad drugim zespołem i powoli możemy się szykować, że takich meczy będzie więcej. Należy jednak nie gubić koncentracji i najlepiej kontynuować zwycięski marsz do końca rozgrywek.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Konrad Kornacki, Adam Mońka, Jakub Kowalski, Krystian Kocimski, Mikołaj Matusiak, Wiktor Drężek, Marcel Wawrzyńczak, Kacper Błaszkiewicz i Piotr Kowalik.