Przełamanie Seniorów

Promyk Nowa SuchaUKS Ołtarzew

8 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z UKS Ołtarzew 8:1 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Michał Maciak (7′), Artur Rogala (9′, 50′, 73′, 77′), Dominik Popławski (35′ – rzut karny, 69′ – rzut karny) i Mariusz Mikulski (82′). Gol dla gości padł w 30 minucie.

Żółte kartki Promyka: 61′ Artur Rogala. Widzów 75.

Ostatnie niepowodzenia nie napawały optymizmem, stąd też trudno było oczekiwać, że uda się sięgnąć po komplet punktów. Patrząc na tabelę to większość zespołów jest już przed nami więc nagle staliśmy się zwykłym średniakiem. Na szczęście było w nas trochę sportowej złości i od początku ruszyliśmy do ataku. Bardzo szybko przyniosło to efekt, gdyż w 7 minucie Michał Maciak wyprowadził nas na prowadzenie, a 120 sekund później Artur Rogala wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Widać było zaangażowanie i chęć walki, ale nieznaczna przewaga zaczęła powoli burzyć wewnętrzny porządek. Zaczynaliśmy na coraz więcej pozwalać przeciwnikowi, co po półgodzinie gry przyniosło im kontaktowego gola. To jeszcze mocniej rozbudziło ich nadzieje i można było się obawiać, że jesteśmy w głębokim kryzysie i zmarnujemy nawet taką zaliczkę. Na szczęście pięć minut później w pole karne rywala wpadł Artur Rogala i został sfaulowany przez bramkarza. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dominik Popławski i przewaga znów wzrosła do dwóch trafień. Mimo kolejnych szans rezultat nie uległ zmianie do przerwy, ale zaraz po niej ruszyliśmy z kolejnymi atakami. Tak oto po pięciu minutach Artur Rogala wykorzystał prostopadłe dogranie i po minięciu golkipera gości trafił do pustej bramki. Kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, ale długo nie potrafiliśmy się przełamać. Na szczęście na dwadzieścia minut przed końcem złapaliśmy odpowiedni rytm i mniej więcej co 4-5 minut strzelaliśmy gola. Najpierw po faulu na Łukaszu Piórkowskim drugą jedenastkę wykorzystał Dominik Popławski, następnie dwa gole zdobył Artur Rogala, a wynik ustalił Mariusz Mikulski. Wysokie zwycięstwo pokazuje, że potrafimy bez większych problemów wygrywać. Wyniki siódmej kolejki sprawiły, że do trzeciego miejsca tracimy tylko cztery punkty, ale czołowa dwójka już bardzo mocno odjechała. W tej sytuacji szkoda straconych wcześniej punktów. Tym bardziej, że praktycznie wszystkie mecze graliśmy u siebie, gdzie nawet w Lidze Okręgowej ciężko było nas pokonać.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski, Marcin Gajda, Dominik Popławski, Maciej Nowicki (77′ Karol Drązikowski), Michał Maciak (78′ Rafał Dalke), Karol Kaźmierczak, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak (78′ Mariusz Mikulski) i Artur Rogala.