Brakujące punkty

Promyk Nowa SuchaJedność Żabieniec

2 - 2


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Jednością Żabieniec 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk i Kamil Kościug.

Mecz z kategorii za sześć punktów mieli do rozegrania nasi Juniorzy i trzeba przyznać, że od początku zabrali się mocno do pracy. Na nowo widać było chęć walki o piłkę i szukanie okazji bramkowych. W ten sposób na gole nie musieliśmy długo czekać. Prostopadłe zagranie otrzymał Aleksander Psiuk i choć delikatnie wygonił się z piłką to z ostrego kąta udało mu się pokonać bramkarza rywali. Nasz zespół wcale nie osiadł na laurach i dalej atakował, co przyniosło podwyższenie rezultatu. Pierwotne zagranie w pole karne wybili jeszcze obrońcy, ale do piłki dopadł Kamil Kościug i strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. Na nasze nieszczęście goście mieli na uwadze, że w pierwszym meczu również musieli gonić wynik i ostatecznie wyszli z tamtej rywalizacji zwycięsko. Myśl przyświecająca przeciwnikom pozwoliła im w końcówce pierwszej połowy zdobyć kontaktowego gola. Zapowiadało się więc, że po zmianie stron obejrzymy emocjonujące widowisko. Niestety nasi gracze obniżyli loty i pojawiło się sporo niecelnych zagrań. Nie potrafiliśmy już poważniej zagrozić przeciwnikowi, a na domiar złego straciliśmy drugą bramkę. Remisowy wynik pobudził do działania oba zespoły, gdyż każdy chciał sięgnąć po zwycięstwo. Mimo wszystko ta sztuka nikomu się nie udała i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Osiągnięty rezultat oznacza, że dalej tracimy do Jedności sześć oczek, a miejsce zajmowane w tabeli przez naszych rywali i tak może nie dać utrzymania. Czasu na zwiększenie swojego dorobku jest coraz mniej i oby tych punktów na koniec nie zabrakło.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Hubert Kowalski (Igor Szatkowski), Sebastian Siekielski, Damian Chełmiński, Mateusz Kukieła, Damian Kaczor, Mateusz Mycka i Aleksander Psiuk.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 MKS Piaseczno 12 57:1542 33
2 Radomiak Radom 12 69:1455 30
3 Wilga Garwolin 12 35:314 20
4 Promyk Nowa Sucha 12 30:46-16 19
5 AS Radomiak Radom 12 20:35-15 8
6 Perła Złotokłos 12 20:50-30 6
7 Jedność Żabieniec 12 14:54-40 6