Własne boisko nam sprzyja

Promyk Nowa SuchaLKS II Chlebnia

2 - 1


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z LKS II Chlebnia 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak i Ksawery Pętlak.

Dotychczas terminarz układa się w taki sposób, że zespoły, które są niżej w tabeli podejmujemy u siebie, a z teoretycznie lepszymi gramy na wyjeździe. Przełożyło się to na sytuację, w której w Nowej Suchej wygrywamy, a u przeciwka przegrywamy. Nadszedł jednak moment, gdy na własnym stadionie zagraliśmy z czołową drużyną ligi. Zadanie więc nie było łatwe, co zresztą pokazały pierwsze minuty. Gracze z Chlebni mieli rzut rożny i bezpośrednio z tego stałego fragmentu gry wyszli na prowadzenie. Mecz sam w sobie był wyrównany i dużo działo się w środku pola, a groźniej robiło się po kontrach. Wyrównujące trafienie zdobyliśmy jednak podobnie jak przeciwnik po rzucie rożnym. Różnica polegała tylko na tym, że nie uczyniliśmy tego bezpośrednio. Piłka została dośrodkowana w pole karne, ale początkowo nie oddaliśmy skutecznego strzału. Gracze gości mieli futbolówkę do wybicia, ale ich niezdecydowanie wykorzystał Maciej Księżak i trafił do siatki. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po niej obie drużyny dalej szukały szans w kontrataku. Więcej dobrych okazji miał przeciwnik, ale zdołał jedynie trafić w słupek. Na szczęście kluczową akcję przeprowadził Promyk. Z lewej strony wbiegł w pole karne Maciej Księżak, ale zbyt lekko wypuścił piłkę obok bramkarza. Z pomocą nadbiegł mu jednak Ksawery Pętlak, który uprzedził obrońcę i wślizgiem dał Promykowi prowadzenie. Zawodnicy z Chlebni szybko próbowali się odgryźć, ale na posterunku był Antoni Siekiera. Ładną paradą zbił futbolówkę na rzut rożny czym zażegnał niebezpieczeństwu. Do końca rywalizacji skutecznie broniliśmy wyniku co pozwoliło sięgnąć po komplet punktów i dalej utrzymać miejsce w czołówce.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Bartosz Sokołowski, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Jan Kowalik, Patryk Woliński, Oliwier Dąbrowski, Bartłomiej Pytkowski, Łukasz Rogalski oraz Piotr Kuran.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Promyk Nowa Sucha 4 24:519 12
2 Naprzód Stare Babice 4 12:120 7
3 FC Komorów 3 8:53 4
4 KS Łomianki 4 15:18-3 4
5 Mszczonowianka Mszczonów 4 12:16-4 4
6 Wrzos Międzyborów 3 3:18-15 0