Huśtawka nastrojów Młodzików Starszych

Promyk Nowa SuchaKS Teresin

5 - 4

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 5:4 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ksawery Pętlak x4 i Maciej Księżak.

Rocznik 2005 zdążył nas już przyzwyczaić do dużych emocji, bo mimo, że każdy sezon kończyli awansem to często na tan sukces trzeba było czekać do końcowego gwizdka, a ostatnio to nawet jeden dzień dłużej. Zwykle nerwowo robiło się więc pod koniec rozgrywek, ale teraz już początek mógł przyprawić o zawrót głowy. Pierwsze minuty jak i całe 30 minut można by rzec, że były spokojne. Najpierw wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Ksawerego Pętlak, ale goście nie pozostali dłużni i także trafili do siatki. Wyrównany stan meczu pozwalał twierdzić, że w drugiej połwowie będzie równie ciekawie, ale mało kto się spodziewał, że zawodnicy zaserwują nam prawdziwy „roller coaster”. Zaczęło się niewinnie, gdy goście wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Nasz zespół nie zwykł tak łatwo tracić punkty na własnym stadionie więc zabrał się ostro do pracy. Efektem tego były gole Ksawerego Pętlak i Macieja Księżaka. W ten sposób w 5 minut odwróciliśmy stan rywalizacji. Można było założyć, że wypracowanej przewagi już nie oddamy, ale rywale zupełnie się z tym nie zgodzili. Dzięki temu od 46 do 48 minuty dwukrotnie trafili do siatki i ponownie wyszli na prowadzenie. Na nasze szczęście dobrze tego dnia dysponowany był Ksawery Pętlak. To on w ostatnich 10 minutach dwa razy wpisał się na listę strzelców i łącznie z czterema golami na koncie poprowadził zespół do zwycięstwa. W bardzo nerwowych okolicznościach zdobywamy więc bardzo cenne pierwsze trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Patryk Woliński, Ksawery Pętlak, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Oliwier Dąbrowski i Maciej Księżak. Grali także: Bartosz Plichta, Piotr Kuran, Łukasz Rogalski, Bartłomiej Pytkowski, Gracjan Woś oraz Szymon Kowalski.