Juniorzy dalej czekają na punkty

Promyk Nowa SuchaMazowsze Miętne

1 - 2


W meczu I Warszawskiej Ligi juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Mazowszem Miętne 1:2 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Damian Chełmiński.

Poprzedni sezon zakończyliśmy o jedno oczko wyżej w tabeli niż Mazowsze Miętne, co zasadniczo oznaczało spadek naszych rywali, ale w wyniku wycofania Ożarowianki Ożarów, gracze z Miętne powrócili do grona pierwszoligowców. Z naszej perspektywy oznaczało to, że bezwzględnie potrzebujemy w tym meczu punktów, gdyż mogą one mieć duże znaczenie w walce o utrzymanie. Od pierwszych minut widać było, że obie drużyny pilnują siebie w defensywie i wszelkie próby ataków były likwidowane zanim zrobiło się na prawdę groźnie. Dzięki temu w pierwszej połowie nie ujrzeliśmy goli, ale można się było spodziewać, że w miarę upływu czasu napastnicy będą mieli więcej do powiedzenia. Groźnie robiło się zarówno pod jedną jak i drugą bramką, a decydujące dla losów rywalizacji okazały się akcje przeprowadzane lewą stroną. Najpierw w taki sposób naszą defensywę sforsowało Mazowsze i strzałem po długim rogu wyszło na prowadzenie. Promykowi akcja naszą lewą stroną przyniosła rzut karny, który na gola zamienił Damian Chełmiński. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy wręcz powtórzyli akcję bramkową na 1:0 i zgarnęli komplet punktów. My niestety dalej pozostajemy bez punktów i dalej musimy szukać swoich szans.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Kowalski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Kacper Drązikowski (Sebastian Siekielski (Igor Szatkowski)), Mikołaj Krzemiński (Antoni Rejman), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Aleksander Psiuk (Jakub Teodorowicz), Mateusz Kukieła (Szymon Gajda) i Damian Kaczor.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 MKS Piaseczno 12 57:1542 33
2 Radomiak Radom 12 69:1455 30
3 Wilga Garwolin 12 35:314 20
4 Promyk Nowa Sucha 12 30:46-16 19
5 AS Radomiak Radom 12 20:35-15 8
6 Perła Złotokłos 12 20:50-30 6
7 Jedność Żabieniec 12 14:54-40 6