Unia lepsza o… tercję

W meczu kontrolnym Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Unią Boryszew 3:9 (2:2, 1:1, 0:6). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Plichta x2 i Maciej Księżak.

Przed meczem trener Krzysztof Kaczor mógł narzekać na kłopoty bogactwa, gdyż na zbiórce stawiło się 22 graczy. Wysoka frekwencja z pewnością cieszy, ale wypadałoby przełożyć ją też na wyniki więc od początku zabraliśmy się do pracy. Na efekty nie musieliśmy zresztą długo czekać, gdyż w pierwszych minutach Kacper Plichta wyprowadził nas na prowadzenie. Spotkanie było wyrównane więc oglądaliśmy ciekawe akcje z obu stron. Trudno było się jednak spodziewać, że nagle zobaczymy szybką wymianę ciosów. Najpierw Unia wyrównała, ale chwilę później Maciej Księżak dał Promykowi ponowne prowadzenie. Niestety goście długo nie czekając zabrali się za odrabianie strat i ponownie na tablicy wyników widniał remis. Przy takim też rezultacie oba zespoły zeszły na przerwę. Jak się okazało trenerzy zadecydowali, że rozegrają między sobą trzy tercje więc do końca spotkania było jeszcze daleko. Druga część meczu rozpoczęła się od miała w pewnym sensie odwrotny przebieg od pierwszej odsłony, ponieważ to rywale osiągnęli bramkową przewagę. Z naszej strony było już ciężej o gole, ale miewaliśmy przebłyski. Takim był z pewnością spektakularny strzał z dystansu Kacpra Plichta, który z dalszej odległości popisał się przepięknym uderzeniem. Wiara w korzystne rozstrzygnięcie ponownie w nas odżyła, ale trzecia tercja z każdą kolejną minutą rujnowała nasze nadzieje. W niej Unia całkowicie nas zdominowała, co udokumentowała kolejno zdobywanymi trafieniami. Ostatecznie ich licznik zatrzymał się na sześciu, co dało końcowy rezultat 3:9. Możemy być więc zadowoleni, że dzielnie walczyliśmy przez dwie tercje z drużyną z wyższej ligi, ale o ostatniej części spotkania lepiej szybko zapomnieć.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Patryk Woliński, Oliwier Dąbrowski, Kacper Plichta, Ksawery Pętlak, Maciej Księżak i Bartosz Sokołowski. Grali także: Szymon Kowalski, Gracjan Woś, Bartosz Plichta, Bartłomiej Pytkowski, Mateusz Zarzycki, Szymon Godziszewski, Grzegorz Foks, Łukasz Rogalski, Szymon Rogalski, Piotr Kuran, Kacper Marcinkowski, Patryk Adamiec oraz Jakub Jaworski.