Przyspieszyli po przerwie

W meczu kontrolnym Młodzików Starszych Piast Feliksów przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:7 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ksawery Pętlak x2, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak, Bartosz Plichta i samobój.

Na tydzień przed startem rozgrywek nasi piłkarze postanowili sprawdzić swoje umiejętności z zespołem rywalizującym w niższej lidze. Musieliśmy więc pokazać, że nie przypadkowo awansowaliśmy do III Ligi i nasza forma z każdym sezonem rośnie. Zasadniczo szybko ruszyliśmy na przeciwnika i przyniosło to efekt w postaci gola Kacpra Plichta. Potem jednak nastąpiło spowolnienie naszych poczynań i spotkanie się wyrównało. Mimo kilku okazji zeszliśmy na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem i nadziejami na lepsze osiągnięcia w drugiej części. Zaczęło się jednak nie po naszej myśli, ponieważ to rywale doprowadzili do remisu. Na szczęście stracona bramka na tyle zmotywowała naszych graczy, że rozpoczęliśmy prawdziwy festiwal strzelecki. Co ważne mamy dość wyrównany skład i trener Krzysztof Kaczor sporo rotował ustawienie naszych zawodników. Przełożyło się to na zdobywane gole, gdyż kolejne trafienia zaliczali inni gracze. W ten sposób na listę strzelców wpisywali się Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak, Bartosz Plichta i… zawodnik gospodarzy. Różnorodność w zdobywcach bramek przełamał dopiero Ksawery Pętlak, który dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy przypieczętował nasze zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Patryk Woliński, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Ksawery Pętlak, Oliwier Dąbrowski i Maciej Księżak. Grali także: Piotr Kuran, Bartosz Plichta, Szymon Rogalski, Łukasz Rogalski, Szymon Kowalski, Bartłomiej Pytkowski, Patryk Adamiec, Jakub Jaworski oraz Szymon Godziszewski.