Promyk lepszy od Unii

W meczu kontrolnym Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Unią Boryszew 7:4 (5:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Błaszczyk x2, Mateusz Łukawski x2, Wiktor Sot, Nikolas Krzemiński i Bartosz Szałaj.

Rocznik 2006 w przedsezonowym pojedynku miał okazję zmierzyć się z rywalem występującym w wyższej lidze i na wstępie chcieliśmy podziękować Unii Boryszew za możliwość rozegrania bardzo przydatnego sparingu. W początkowych fragmentach to rywal prezentował się lepiej piłkarsko i częściej utrzymywał się przy piłce. Miało to zresztą przełożenie na okazje bramkowe i ostatecznie wyjście na prowadzenie od 6 minuty. Po utracie gola obraz gry nie uległ zmianie i niewiele zapowiadało, że Promyk odwróci losy rywalizacji. Na szczęście tego dnia mieliśmy niesamowitą skuteczność i właściwie każdy kontratak albo był bardzo groźny albo w ogóle kończył się bramką. W ten sposób pod koniec pierwszej połowy aż pięciokrotnie wpisywaliśmy się na listę strzelców i mimo, że to Unia przeważała to Promyk prowadził aż 5:1. Tuż po zmianie stron kontynuowaliśmy swój koncert i dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia. Wynik 7:1 mógł robić wrażenie, ale ponownie do głosu zaczynali dochodzić gracze gości. Dobrą grę udokumentowali trzema bramkami i pojedynek ostatecznie zakończył się przy stanie 7:4. Był to wartościowy sprawdzian, gdyż trenerzy mogli przetestować wszystkich swoich graczy na tydzień przed rozgrywkami. Dokonywane zmiany miały też wpływ na przebieg spotkania, gdyż raz jedni a raz drudzy prezentowali się lepiej. Taki już jednak jest urok sparingów, w których więcej jest testowania niż walki o punkty.

Inną ważną kwestią były nowe stroje ufundowane przez firmę MFO S.A. Otrzymaliśmy dwa komplety (pomarańczowy i niebieski) za które bardzo serdecznie dziękujemy. Debiut wypadł okazale więc liczymy, że będą one niosły nas do kolejnych zwycięstw :)

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Bernaszuk, Igor Kowalski, Bartosz Figat, Nikolas Krzemiński, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski, Oliwier Tataj i Bartosz Szałaj. Grali także: Dawid Błaszczyk, Jacek Wyziński, Kacper Hołuj, Sergiusz Winnicki, Antoni Kwiatkowski, Mikołaj Zabłocki, Adam Malczenko oraz Szymon Skorupa.

2 komentarze na temat “Promyk lepszy od Unii

Komentarze są wyłączone