Sokół nie polatał

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Sokołem Budki Piaseckie 9:0 (3:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Marcinkowski x4, Artur Rogala, Marcin Gajda, Michał Maciak, Łukasz Piórkowski i Rafał Dalke.

Ostatni sparing przed startem rozgrywek miał dać odpowiedź czy jesteśmy w stanie pokazać kawałek dobrej piłki. Do wykonania tego zadania naszym rywalem był reprezentant „B” klasy więc „na papierze” pełniliśmy rolę faworyta. Początkowo zapowiadało się, że będzie to wyrównany pojedynek. Promyk miał przewagę w posiadaniu piłki, ale goście potrafili być groźni w kontrataku. Udało nam się jednak przełamać strzelecką niemoc i jak się później okazało Artur Rogala rozwiązał worek z bramkami. Nasz napastnik wykorzystał swój spryt w polu karnym i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od tego momentu grało nam się łatwiej i miało to też przełożenie na sytuacje bramkowe. Drugiego gola z najbliższej odległości zdobył Kamil Marcinkowski wykorzystując idealne dogranie od Marcina Gajdy, a na 3:0 podwyższył asystujący przy poprzednim golu. Mieliśmy więc bezpieczną przewagę, ale po przerwie nikt z naszej ekipy nie zamierzał odpuszczać. Stosując pressing maksymalnie utrudnialiśmy rywalom możliwość wyprowadzenia piłki i najczęściej bardzo szybko wracała ona w nasze posiadanie. Kreowaliśmy bardzo dużo okazji strzeleckich, co zaowocowało kolejnymi trafieniami Michała Maciaka, Kamila Marcinkowskiego, Łukasza Piórkowskiego i Rafała Dalke. Nie mniej jednak ze swej postawy nie możemy być do końca zadowoleni, gdyż znacznie więcej szans bramkowych powinno zakończyć się golem.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marcin Jaworski, Mariusz Mikulski, Karol Drązikowski, Michał Maciak, Marcin Gajda, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak i Artur Rogala. Grali także: Kamil Dalke, Karol Kaźmierczak, Rafał Dalke oraz Krzysztof Dylewski.