Milan Milanówek mistrzem Ligi Juniorów

Milan MilanówekPromyk Nowa Sucha

11 - 4


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych Milan Milanówek wygrał z Promykiem Nowa Sucha 11:4 (3:0). Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobył Dawid Stypuła.

Mimo, że w lidze występują tylko cztery zespoły to na ostateczne rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać aż do czerwca. W ostatniej kolejce mierzyły się ze sobą lider oraz wicelider i mieli oni rozstrzygnąć kto zagra w barażu o awans do ligi wojewódzkiej. Spotkanie lepiej rozpoczął nasz zespół, który stworzył sobie dwie bardzo dobre okazje, ale nie zamienił ich na gole. W odpowiedzi gospodarze ruszyli do ataku i spokojnie budowali swoją przewagę trzykrotnie trafiając do siatki. Mecz stał się jednak zdecydowanie otwarty w drugiej połowie, w której padło aż 12 bramek. Zasadniczo gole zdobywane były naprzemiennie, z tym, że na jedno trafienie Promyka przypadały dwa Milanu. Spowodowało to, że kibice z pewnością nie mogli narzekać na wrażenie, choć pewnie obaj trenerzy mieli sporo zastrzeżeń do defensywy. Ostateczny rezultat oznacza, że Milan Milanówek wystąpi w barażu o awans do Ligi Wojewódzkiej, w którym zmierzy się z najlepszą drużyną z okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego czyli z Błękitnymi Raciąż. Zachowując lokalny patriotyzm będziemy trzymać kciuki za przedstawiciela okręgu warszawskiego :)

Trenerom i zawodnikom Milanu serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Jarosław Pensiek, Bartłomiej Stypuła, Paweł Piotrowski, Dominik Kaczor, Adrian Centkowski, Michał Kaźmierczak, Dawid Stypuła, Adam Sieradzki, Mateusz Piątek i Bartosz Kaczor.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Milan Milanówek 6 2719 14
2 Promyk Nowa Sucha 6 14-12 9
3 Wisła Zakroczym 6 163 7
4 Orzeł Kampinos 6 6-10 4