Juniorzy powalczą o baraże

Promyk Nowa SuchaOrzeł Kampinos

2 - 1


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Orłem Kampinos 2:1 (1:0). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Bartosz Kaczor.

Dzień wcześniej Milan Milanówek zremisował z Wisłą Zakroczym, co pozwoliło na przedłużenie szans na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Jednak żeby zbliżyć się do lidera musieliśmy pokonać Orła Kampinos. Zasadniczo w bilansie spotkań z tym rywalem jesteśmy na plus, ale zwykle były to wyrównane pojedynki. Nie pozostało więc nic innego jak z wiarą w sukces przystąpić do rywalizacji. Początkowo nie było to łatwe, ale kolejne akcje przynosiły coraz dogodniejsze okazje. Najgroźniejsi byliśmy po rozegraniu w bocznych sektorach boiska i właśnie w taki sposób doszliśmy do pierwszego gola. Ruszyliśmy prawą stroną i dzięki idealnemu dośrodkowaniu Bartosz Kaczor głową skierował piłkę do siatki. Sama akcja wyglądała dość efektownie, co przyniosło naszej ekipie wiele radości. Pobudziło to trochę gości do ataku, ale i tak groźniej było pod bramką strzeżoną przez bramkarza Orła. Mimo wszystko o gole było ciężko i na przerwę zeszliśmy z minimalną przewagą. Po zmianie stron pojedynek był dalej wyrównany, ale w naszej ofensywie wyróżniał się Bartosz Kaczor. W jednej z akcji minął obrońcę i gdy znalazł się oko w oko z golkiperem przeciwnika nie miał problemu z podwyższeniem prowadzenia. Dało nam to komfort psychiczny , dzięki czemu mogliśmy kontrolować boiskowe wydarzenia. Dzięki temu mocniej do głosu doszli rywale, ale honorowe trafienie zaliczyli dopiero pod koniec spotkania. Na więcej zabrakło im już czasu i trzy punty zostały w Nowej Suchej. Osiągnięty rezultat pozwolił zbliżyć się do Milanu Milanówek na dwa punkty i w bezpośrednim meczu obu ekip dowiemy się kto wygra ligę i zagra w barażu o awans do Ligi Wojewódzkiej. Aktualnie patrząc na tabelę bliżej tego celu jest Milan, ale wierzymy, że uda nam się zrewanżować za porażkę w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Jarosław Pensiek, Andrzej Leszczyński, Bartłomiej Stypuła, Dominik Kaczor, Adrian Centkowski, Michał Kaźmierczak, Daniel Białczak, Adam Sieradzki, Mateusz Piątek i Bartosz Kaczor.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Milan Milanówek 6 2719 14
2 Promyk Nowa Sucha 6 14-12 9
3 Wisła Zakroczym 6 163 7
4 Orzeł Kampinos 6 6-10 4