Pierwszy punkt Orlików

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików Unia Boryszew zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (0:0, 1:0, 1:1, 0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Nikolas Krzemiński i Mateusz Łukawski.

Gdy tydzień temu ostatecznie straciliśmy matematyczne szanse na utrzymanie pozostała nam już tylko walka o honor. Jeśli więc szukaliśmy przełamania to najlepiej było poszukać go w derbowym pojedynku. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami więc można się spodziewać każdego wyniku. Oba zespoły rozpoczęły w miarę spokojnie i w pierwszej kwarcie nie oglądaliśmy goli. Poważniejsze ruchy obserwowaliśmy dopiero w drugiej części gry, gdy Unia wyszła na prowadzenie. Oba zespoły miało swoje szanse, ale pojedynek był dość wyrównany i każdy mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Potwierdziła to trzecia kwarta, gdy zarówno Unia jak i Promyk zdobyły po jednym golu (Nikolas Krzemiński). Oznaczało to, że o końcowym rozstrzygnięciu zadecyduje ostatnie 15 minut. Na szczęście to Promyk wykazał się większą skutecznością i za sprawą Mateusza Łukawskiego doprowadził do remisu. Pozwoliło to nam na zdobycie pierwszego punktu. Co ważne drużyna zaprezentowała dużą wolę walki czego brakowało w ostatnich meczach. Oby ta postawa przeniosła się na kolejne spotkania, aby w lepszych humorach zakończyć niezbyt udany sezon.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Kamil Malara, Bartosz Szałaj, Wiktor Sot, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Mateusz Łukawski, Jacek Wyziński, Bartosz Figat oraz Mateusz Boczkowski.