Młodzików rozmyślania o awansie

-:-

W meczu IV Warszawskiej Ligi Młodzików Partyzant Leszno przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:3 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak, Kacper Plichta i Ksawery Pętlak.

Po pierwszych trzech porażkach powoli do nas docierało, że w IV Lidze to już trzeba się będzie skupić na walce o utrzymanie. Okazało się jednak, że terminarz ułożył się tak, że trafiliśmy od razu na trzech najsilniejszych rywali. Potem przyszły dwa zwycięstwa i dawna pewność siebie powróciła. Dzięki temu znacznie bliżej nam do strefy premiowanej awansem niż do tej zagrożonej spadkiem. Dodatkowo jeśli tydzień wcześniej ograło się lidera to już żaden zespół nie jest straszny. Pojedynek z Partyzantem był wyrównany, ale gdy po dziesięciu minutach Maciej Księżak otworzył wynik to poczuliśmy, że mamy szanse na rewanż na przegraną w Nowej Suchej. Mimo chęci nie potrafiliśmy jednak zwiększyć swojej przewagi. Druga połowa przyniosła kolejne emocje. Oba zespoły miały swoje szanse, a Partyzant postanowił, że nie pozwoli tak łatwo wywieść trzech punktów z Leszna. Udowodnili to po kwadransie doprowadzając do remisu. Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż bardzo szybko stłumił ją Kacper Plichta. Promyk ponownie objął prowadzenie, ale tym razem już go nie oddał do końca rywalizacji. Jedno trafienie przewagi powodowało pewną nerwowość, ale gdy gola zdobył Ksawery Pętlak mogliśmy uspokoić nasze poczynania i kontrolować boiskowe wydarzenia. Spowodowało to, że więcej bramek już nie padło i nasza sytuacji w tabeli wygląda dość ciekawie. Na dwie kolejki przed końcem mamy tylko dwa punkty straty do wicelidera i kto wie jak skończy się ta szalona pogoń.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Ksawery Pętlak, Kacper Plichta, Oliwier Dąbrowski, Bartosz Sokołowski i Maciej Księżak. Grali także: Szymon Kowalski, Bartosz Plichta, Bartłomiej Pytkowski, Piotr Kuran, Patryk Woliński oraz Łukasz Rogalski.