Legia ponownie za silna

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików Legia II Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 8:2 (2:1, 4:0, 1:1, 1:0). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Bartosz Figat.

Drużyna Orlików wyraźnie potrzebuje przełamania, ale rywale zbytnio nam tego nie ułatwiają. Tym bardziej, że nie ma żadnego powodu dla którego mieliby to robić. Przykładowo jeśli gra się z Legią Warszawa to trudno, żeby tej klasy przeciwnik stosował taryfę ulgową. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście nie podłamaliśmy się tym faktem i za sprawą Bartosza Figat złapaliśmy kontakt. Niestety drugie piętnaście minut zdecydowanie należało do rywali. W tym czasie czterokrotnie trafili do siatki i właściwie nie pozostawili nam złudzeń. Ostatnie dwie kwarty były bardziej wyrównane, co miało też przełożenie na wynik. W trzeciej odsłonie najpierw Bartosz Figat zdobył gola, ale rywale również skutecznie wykończyli swoją akcję. Końcówka pojedynku także należała do Legii, która już tylko raz pokonała naszego bramkarza. Ogółem więc wysoko przegrywamy, ale do domu wróciliśmy z pozytywnymi wrażeniami. Gdy nasi piłkarze wracali do szatni to mieli okazję przejść obok trenujących w tym czasie zawodników pierwszego zespołu aktualnego mistrza Polski. Humory po przegranej nie są najlepsze, ale taka miła niespodzianka odrobinę je poprawiła.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Szałaj, Wiktor Sot, Mateusz Łukawski i Dawid Błaszczyk. Grali także: Kamil Malara, Paweł Rozmarynowski, Jacek Wyziński, Bartosz Figat oraz Mateusz Boczkowski.