Kontrowersja zadecydowała o wyniku

Milan MilanówekPromyk Nowa Sucha

2 - 0

W meczu Warszawskiej Ligi Okręgowej Milan Milanówek wygrał z Promykiem Nowa Sucha 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy padały w 66 i 90+5 minucie.

Żółte kartki Promyka: 72′ Łukasz Pacholski, 89′ Robert Dąbrowski. Widzów 90.

Bardzo ważny mecz czekał oba zespoły w sobotnie popołudnie. Zarówno dla Promyka jak i Milanu każdy punkt jest na wagę złota, dlatego zapowiadały się duże emocje. Ciążąca presja sprawiła jednak, że spotkanie nie było zbyt porywające, a zespoły uważnie grały w obronie przez co klarownych sytuacji strzeleckich było niewiele. Najlepszą w naszym zespole miał Paweł Zienkiewicz w 13 minucie, ale przegrał on pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Rywale w odpowiedzi także zapędzili się w nasze pole karne, ale w ostatniej chwili strzał z bliskiej odległości zastopował Bartłomiej Dragański. Obie drużyny próbowały kreować oskrzydlające akcje, ale zasadniczo nie przynosiły one pożądanego efektu. W ten sposób pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron na placu boju niewiele się zmieniło aż nastąpiła 66 minuta. Napastnik przeciwnika wpadł w nasze pole karne, ale przy asyście Sławomira Kuczka i Marka Simińskiego oddał niecelny strzał. Arbiter jednak użył gwizdka czym zaskoczył właściwie wszystkich obecnych na boisku. Nie było rzutu karnego, ale też nie zaczynaliśmy z autu bramkowego. Niestety sędzia zaskoczonym rywalom podyktował rzut wolny pośredni z którego mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Gracz gospodarzy ładnym, precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką i dał radość ekipie z Milanówka. Próbowaliśmy szybko odpowiedzieć, ale mieliśmy problem z przebiciem się przez szyki obronne przeciwnika. Milan, z kolei, szukał swoich szans w kontrataku, co w miarę upływu czasu dawało im coraz więcej możliwości strzeleckich. Dzięki temu mimo prowadzenia gry przez Promyk to pod naszą bramką bywało groźniej. W końcówce spotkania śmielej zaatakowaliśmy, ale nie byliśmy w stanie odwrócić losów rywalizacji. Tym bardziej, że w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gospodarze przypieczętowali sukces golem na 2:0. Po nim sędzia zakończył spotkanie nie pozwalając nawet na wznowienie ze środka boiska. Po spotkaniu arbiter sam określił sytuację z 66 minuty jako kontrowersja. Szkoda, że miała ona tak duży wpływ na wynik…

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Sławomir Kuczek, Marcin Gajda (58′ Łukasz Pacholski), Robert Dąbrowski, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Tomasz Jurczak i Paweł Zienkiewicz (79′ Rafał Dalke).