Perła wywozi trzy punkty

-:-

W meczu I Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha przegrał z Perłą Złotokłos 2:3 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Damian Chełmiński i Paweł Piotrowski.

Ważny pojedynek dla układu tabeli zaczął się od informacji o braku arbitra. Musieliśmy więc radzić sobie sami, ale nie był to koniec braków. Na rozgrzewce okazało się, że niezdolny do gry jest Hubert Kowalski przez co przemeblowaniu musiała ulec linia defensywna. Na środek obrony z ataku przesunięty został Maciej Grochowski, a w ofensywie pojawił się Mateusz Mycka. Mimo wszystko początek rywalizacji należał do gości. To oni częściej przebywali na naszej połowie i konstruowali groźniejsze akcje. Wyszło jednak tak, że to Promyk otworzył wynik. Z prawej strony dogrywał Hubert Mikulski, ale jego zagranie zostało zatrzymane ręką przez defensora rywali. Działo się to w polu karnym więc dostaliśmy szanse uderzenia z jedenastu metrów. Do piłki podszedł Damian Chełmiński i ku radości kibiców nie zmarnował swojej szansy. Dość mocno zbiło to z tropu przeciwnika, który po stracie gola wyglądał na zagubionego. Mogliśmy wtedy obserwować lepszą grę gospodarzy, którzy próbowali podwyższyć prowadzenie. Sytuacja odwróciła się, gdy w naszym polu karnym sfaulowany został zawodnik Perły. Przyjezdni także się nie pomylili i zrobiło się 1:1. Dodatkowo piłkarze ze Złotokłosu ponownie uwierzyli w siebie i osiągnęli przewagę. Do przerwy na tablicy wyników nic się jednak nie zmieniło i mieliśmy świadomość, że po zmianie stron będzie ciekawie. Niestety to rywale byli tego dnia skuteczniejsi i w drugiej odsłonie wyszli na prowadzenie. Nie zamierzaliśmy im tak łatwo odpuszczać, dlatego szukaliśmy swoich szans na zrównanie się z przeciwnikiem. Niestety brakowało skutecznego strzału i mimo szczerych chęci to akcje Perły były dużo groźniejsze. Gdy na 10 minut przed końcem dołożyli trzecie trafienie wydawało się, że jest po meczu. Nadzieje odżyły minutę przed ostatnim gwizdkiem po uderzeniu z dystansu Pawła Piotrowskiego. Futbolówka zatrzepotała w siatce, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i musieliśmy pogodzić się z jednobramkową porażką.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Aleksander Psiuk, Hubert Mikulski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Mateusz Kukieła, Paweł Piotrowski i Mateusz Mycka. Grali także: Kacper Drązikowski i Sebastian Siekielski.