Za nami III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Gminy Nowa Sucha (galeria)

W minioną niedzielę 23 kwietnia odbył się III  Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Gminy Nowa Sucha. Miejscem rozgrywek był Zespół Szkół w Kozłowie Biskupim. W Turnieju udział wzięły 4 drużyny:

1) Nowa Sucha – gospodarze turnieju
2) Bolimów Team
3) Leśnicy
4) FML Pułtusk

Wyniki :

1) FML Pułtusk – Leśnicy 2:0  (25:17, 25:22)
2) Nowa Sucha – Bolimów Team 1:2  (25:14, 22:25, 15:17)
3) Nowa Sucha – Leśnicy  2:0 (25:22, 25:14)
4) FML Pułtusk – Bolimów Team  2:0  (25:13, 25:14)
5) Leśnicy – Bolimów Team 2:1 (25:19, 19:25, 15:12)
6) Nowa Sucha – FML Pułtusk 1:2 (22:25, 25:21,5:15)

W pierwszym meczu turnieju, drużyna FML Pułtusk zmierzyła się z ekipą Leśników. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Pułtuska, w drugim zaś Leśnicy postawili opór, ulegając po zaciętej walce do 22 i w całym spotkaniu przegrywając 0:2. Kolejnym bardzo emocjonującym widowiskiem był pojedynek Bolimowa z drużyną Gospodarzy – Nową Suchą. Pierwszy set to bardzo dobra gra siatkarzy z Nowej Suchej, którzy gładko wygrali seta do -14 (wpływ na to miał rewelacyjny serwis gospodarzy). Drugi set to przebudzenie gości z Bolimowa, którzy podnieśli się z kolan i podjęli walkę wygrywając seta w końcówce do -22. Wszystko rozstrzygnął tie-break. W decydującym 3 secie po bardzo emocjonującym pojedynku na przewagi (17:15) wygrał Bolimów. W 3 meczu spotkała się drużyna Nowej Suchej i Leśników. Spotkanie zakończyło  się zwycięstwem 2:0 dla Nowej Suchej. Leśnicy walczyli dzielnie, ale niestety tylko w 1 secie. Czwarty pojedynek to łatwe zwycięstwo Pułtuska z ekipą Bolimowa (2:0). Kolejne spotkanie to wielka niespodzianka i zdziwienie kibiców dopingujących drużynie Bolimowa. Leśnicy podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Pokazali, że pomimo wieku (najstarszy zawodnik w drużynie miał 60 lat!), można grać z młodzieżą jak równy z równym i co ważniejsze wygrywać! Po bardzo ciekawym widowisku drużyna Leśników wygrała ostatecznie trzeciego seta 15:12, pokonując w całym spotkaniu rywali 2:1.

Ostatni mecz Turnieju o Puchar Gminy Nowa Sucha to zmaganie gospodarzy – Nowej Suchej z ekipą przyjezdnych z Pułtuska. Po 2 bardzo zaciętych setach, pięknych atakach, blokach i mocnych serwisach było 1:1. W tie-breaku „posypała” się gra gospodarzom – zrobili dużo własnych błędów, co wykorzystali zawodnicy z Pułtuska wygrywając tym samym całe spotkanie 2:1.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Urząd Gminy Nowa Sucha. Nagrody wręczał  Wójt Gminy Nowa Sucha (grający w drużynie gospodarzy) – Pan Maciej Mońka oraz organizator turnieju Robert Gajda.

Przyznano dwie statuetki MVP-najlepszym zawodnikiem wybrano siatkarza FML Pułtusk – Tomasza Bandurskiego oraz zawodnika drużyny Bolimów Team – Piotra Kapustę, któremu statuetkę ufundowała firma ROL-BRAT Załęscy.

Sponsor Mariusz Beta ufundował nagrodę niespodziankę dla drużyny FAIR PLAY, która trafiła w ręce gości z Pułtuska. Radny Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński ufundował nagrody rzeczowe.

Zawody sędziował Pan Daniel Gruszczyński.

Końcowa tabela i składy zespołów:

1. FML Pułtusk
    Grzegorz Bala, Grzegorz Szczypiński, Karol Wróblewski, Dominik Łukasiewicz, Michał Majewski, Marcin Izbicki, Tomasz Bandurski
  2. Nowa Sucha
    Robert Gajda, Maciej Mońka, Marcin Gajda, Krzysztof Bolimowski, Klaudiusz Sławiński, Maciej Nowicki
  3. Bolimów Team
    Michał Szmigiera, Mirosław Ratajczak, Sylwester Lech, Piotr Kapusta, Cezary Tymiński, Krzysztof Czarnota, Adrian Chojecki
  4. Leśnicy
    Jan Szczurek, Stefan Skolasiński, Kamil Ogrodnik, Jakub Kuleta, Rafał Kazimierski, Zbigniew Marat, Konrad Pięcek, Tomasz Stępowski

Organizator imprezy – Robert Gajda, pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w  pomoc przy organizacji turnieju. Dziękuję w szczególności sponsorom – Urzędowi  Gminy Nowa Sucha, Wójtowi Gminy Nowa Sucha, GOKSiR Nowa Sucha, Panu Mariuszowi Beta za ufundowanie nagrody  i piękną oprawę fotograficzną, Panu Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu za nagrody, Firmie ROL-BRAT Załęscy, Panu Tomaszowi Jurczakowi za oprawę graficzną oraz Firmie Mars Polska  i Bakoma S.A – które zadbały o pyszne smakołyki w postaci  batonów i jogurtów. Kolejny Turniej już za rok, serdecznie zapraszamy!