Unia lepsza od Promyka

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha przegrał z Unią Boryszew 1:5 (0:0, 0:2, 0:1, 1:2). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

Jak powszechnie wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, dlatego liczyliśmy na przełamanie niekorzystnej passy i zdobycie kompletu punktów. Od pierwszych minut było widać duże zaangażowanie w obu zespołach i walkę o każdą piłkę. Można było sobie zadawać pytanie, kto pierwszy starci na chwilę koncentrację i niewielkim błędem okupi stratę gola, ale w inauguracyjnej kwarcie mogliśmy odnotować tylko strzał zawodnika Unii w poprzeczkę. Niestety dla nas gracze gości w drugiej odsłonie lepiej nastawili celowniki i dwukrotnie pokonali golkipera Promyka. Nie zamierzaliśmy się jednak tak szybko poddawać i po zmianie stron staraliśmy się powalczyć o odwrócenie losów rywalizacji. Jednakże tego dnia więcej atutów można było przypisać rywalowi. To oni w decydujących momentach wykańczali swoje akcje co przełożyło się na trzybramkowe prowadzenie. Przed ostatnimi 15 minutami trudno było oczekiwać, że odrobimy straty, tym bardziej, że uderzenie Bartosza Szałaj wylądowało na poprzeczce, a Unia była bardziej skuteczna i podwyższyła na 0:4. Nasza determinacja została jednak nagrodzona, gdy honorowe trafienie zaliczył Bartosz Bernaszuk. Niestety ostatnie słowo należało do gości, którzy tuż przed końcowym gwizdkiem przypieczętowali swój sukces.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Szałaj, Jacek Wyziński, Nikolas Krzemiński, Mateusz Łukawski, Wiktor Sot i Bartosz Bernaszuk. Grali także: Dawid Błaszczyk, Kamil Malara, Mateusz Boczkowski, Igor Kowalski, Paweł Rozmarynowski oraz Dawid Markus.