Czerwony mecz z Pogonią

Promyk Nowa SuchaPogoń II Grodzisk Mazowiecki

3 - 2

W meczu Warszawskiej Ligi Okręgowej Promyk Nowa Sucha wygrał z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 3:2 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Piotr Kamiński (14′), Sylwester Płacheta (55′) i Marcin Gajda (58′). Gole dla gości padały w 34 i 80 minucie.

Żółte kartki Promyka: 16′ Piotr Kamiński, 25′ Marek Simiński, 66′ Marek Simiński, 88′ Łukasz Pacholski. Czerwona kartka Promyka: 66′ Marek Simiński. Widzów: 50.

Po porażce z FC Lesznowola czekał nas pojedynek za sześć punktów. Zarówno Promyk jak i Pogoń miały po tyle samo oczek i zwycięstwo wydawało się bezcenne. Po zawodnikach widać było koncentrację, ale patrząc na panującą aurę wydawało się, że duże znaczenie odegra wiejący wiatr. Wiele akcji, które rozgrywały oba zespoły kończyły się na autach, ponieważ silne podmuchy płatały figle latającej piłce. Mimo wszystko początkowo lepiej radziliśmy sobie z opanowaniem sytuacji i szukaliśmy okazji do otwarcia wyniku. Nikt jednak nie spodziewał się, że pierwszą bramkę zdobędziemy w tak łatwy sposób. Do prostopadłego zagrania wyszedł Piotr Kamiński, ale wydawało się, że futbolówkę bez problemu złapie bramkarz Pogoni. Niefortunnie minął on się z piłką i naszemu napastnikowi pozostało dobicie do pustej bramki. Chcieliśmy pójść za ciosem, ale powoli inicjatywę zaczęli przejmować grodziszczanie. Stworzyli kilka groźnych okazji aż w końcu dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Mimo gry ze stosunkowo korzystnym wiatrem musieliśmy zadowolić się remisem i mogliśmy się obawiać, że po zmianie stron to Pogoń osiągnie przewagę. Promyk jednak od drugiej połowy utrzymał przewagę i nie zamierzał zadowalać się jednym punktem. Przełamanie przyniosła 55 minuta. Po wrzucie z autu Macieja Nowickiego doszło do sporego zamieszania w polu karnym. Najprzytomniej zachował się Sylwester Płacheta, który minął dwóch obrońców i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi. Postanowiliśmy pójść za ciosem. Kolejny wrzut z autu początkowo nie przyniósł rezultatu. Piłka została wybita przed pole karne, ale dopadł do niej Marcin Gajda. Uderzył dość mocno, a z pomocą przyszedł mu obrońca Pogoni, które delikatnie zmienił tor lotu futbolówki czym zaskoczył bramkarza. Piłka wpadła do siatki i wydawało się, że zwycięstwo mamy w zasięgu ręki. Sytuację delikatnie skomplikowała czerwona kartka dla Marka Simińskiego (konsekwencja dwóch żółtych), ale gdy drugie upomnienie otrzymał także gracz Pogoni to stan liczbowy się wyrównał. Mimo wszystko to Pogoń mocniej nas przycisnęła, a my staraliśmy się dowieść prowadzenie do końca. Na dziesięć minut przed końcem goście mieli rzut wolny. Gracz rywali wykorzystał warunki wietrzne i prawdopodobnie nawet sam się nie spodziewał, że przelobuje naszego bramkarza. Zrobiło się więc nerwowo, ale przetrzymaliśmy końcówkę pojedynku i zdobyliśmy niezwykle cenne trzy punkty.

PS Zwycięstwo to także prezent dla kapitana Seniorów Marcina Jaworskiego, który tego dnia brał ślub. Paulinę poznał na Promyku i do zwycięstwa byliśmy zobowiązani. Istniało ryzyko, że jak nie będzie wygranej to popularny „Jawor” nie powie „tak” i za brak zwycięstwa zapłaciłaby Paulina. Wszystko się jednak udało i było „tak” oraz… „bramka”. :) Wszystkiego najlepszego Młodej Parze!

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Gajda, Sławomir Kuczek, Michał Maciak (35′ Maciej Nowicki (84′ Łukasz Pacholski)), Robert Dąbrowski, Łukasz Piórkowski, Kamil Marcinkowski, Sylwester Płacheta i Piotr Kamiński (65′ Paweł Zienkiewicz (90’+4 Rafał Dalke)).