Juniorzy zaczynają od wygranej

Wisła ZakroczymPromyk Nowa Sucha

1 - 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych Wisła Zakroczym przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:2). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Radosław Sokołowski.

Bardzo długo nasz zespół czekał na inaugurację rozgrywek. Oczekiwanie było na tyle deprymujące, że do walki o pierwsze punkty stawiło się tylko 11 zawodników. Nie mieliśmy więc wielkiego wyboru co do podstawowej jedenastki, a późniejsze roszady siłą rzeczy były wykluczone. W tej sytuacji zrodziły się obawy o korzystny rezultat, ale pierwsza połowa pokazała, że nawet bez kilku graczy jesteśmy w stanie prowadzić grę i strzelać gole. Potwierdziliśmy to zaraz na początku meczu. Radosław Sokołowski ruszył do prostopadłej piłki, wykorzystał zawahanie bramkarza uprzedzając jego interwencję i wyprowadził Promyk na prowadzenie. Po bramce dalej kontrolowaliśmy grę i szukaliśmy swoich okazji. Drugą skuteczną akcję przeprowadziliśmy jednak 20 minut później, a na na listę strzelców ponownie wpisał się Radosław Sokołowski. Graliśmy rozsądną piłkę i z dwoma golami przewagi zeszliśmy na przerwę. Wydawało się, że powiększanie prowadzenia jest tylko kwestią czasu i po zmianie stron przypieczętujemy wygraną. Nic jednak takiego się nie stało, gdyż w szatni zgubiliśmy koncentrację. Gospodarze dość szybko zdobyli kontaktową bramkę i zrobiło się nerwowo. Stanęliśmy więc bardziej zdecydowanie w defensywie szukając swoich szans w kontrataku. Rywalizacja się wyrównała, ale do końcowego gwizdka już nikomu nie udało się pokonać bramkarza i trzy punkty pojechały do Nowej Suchej. Za tydzień gramy z Orłem Kampinos i pozostaje wierzyć, że frekwencja będzie na lepszym poziomie, choć wynik mógłby pozostać taki sam.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Dominik Kaczor, Bartłomiej Stypuła, Dawid Grochowski, Jarosław Pensiek, Michał Liszewski, Bartosz Kaczor, Mateusz Jaworski, Adrian Centkowski, Bartłomiej Sztypok i Radosław Sokołowski.