Juniorzy powalczą o awans?

W końcu doczekaliśmy się inauguracji rozgrywek I Warszawskiej Ligi Juniorów Starszych. W grupie zostały tylko 4 zespoły więc grania nie będzie zbyt dużo, ale skoro startujemy to warto przyjrzeć się jak wyglądał okres przygotowawczy rocznika 1998.

Promyk jako jedyny Klub w powiecie sochaczewskim ma Juniorów Starszych, dlatego wyszukanie sparingpartnerów stanowiło poważne wyzwanie. Problem ten rozwiązaliśmy jednak w bardzo prosty sposób. Skoro nasza młodzież jest prawie dorosła to stawaliśmy do rywalizacji z Seniorami. Rozpoczęliśmy od turnieju halowego w Kozłowie Biskupim, gdzie zajęliśmy 8 miejsce. Dwa tygodnie później przenieśliśmy się do Wiskitek, by spróbować swoich sił w kolejnym turnieju. Tym razem skończyliśmy na 4 pozycji, a miejsce na podium przegraliśmy w serii rzutów karnych. Z pozytywnym nastawieniem przystąpiliśmy więc do sparingów. Na początek nasze umiejętności sprawdziła Pogoń Wiskitki i pojedynek ten zakończyliśmy jednobramkową porażką. Następnie doszło do bratobójczej rywalizacji z Seniorami Promyka, a na koniec podejmowaliśmy Orkan Sochaczew. Oba kończyły się przegranymi, ale pozwalały zdobywać cenne doświadczenie. Poniżej komplet wyników:

  • Promyk’98 – Pogoń Wiskitki Seniorzy 3:4
  • Promyk’98 – Promyk Seniorzy 2:9
  • Promyk’98 – Orkan Sochaczew Seniorzy 2:6

W walce o punkty z rówieśnikami nie będą już ważne wcześniejsze mecze kontrolne tylko to czym aktualnie dysponujemy. Warto podkreślić, że w naszej kadrze nie nastąpiły większe zmiany więc możemy liczyć na zgranie. Część zawodników powróciła po krótszej bądź dłuższej przerwie, a do tego okazję do debiutu będzie miał Michał Liszewski, który od tej rundy został zgłoszony do rozgrywek. Dodatkowo dołączył do nas Łukasz Pawlak, który dotychczas występował w Koronie Wejsce. Witamy w Promyku!

Teraz przed naszymi piłkarzami walka o ligowe punkty. W grupie są cztery zespoły, a regulamin stanowi, że dwie czołowe drużyny przystąpią do baraży o awans do Ligi Wojewódzkiej. Czy podopiecznych Krzysztofa Kaczora stać na taki sukces? Przekonamy się o tym po pierwszych pojedynkach, a wszystko zainaugurujemy rywalizacją z Wisłą Zakroczym. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę o 11:00 na boisku przeciwnika. Powodzenia!