Pogoń lepsza także od Orlików

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Orlików Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z Promykiem Nowa Sucha 6:0 (4:0, 1:0, 0:0, 1:0).

W pojedynku z Pogonią mogliśmy się przekonać co to znaczy atut własnego boiska. Płyta miała maksymalne wymiary dla danej kategorii wiekowej, co w porównaniu z orlikiem w Kozłowie Biskupim robiło dużą dysproporcję. Zanim zdążyliśmy się na dobre przyzwyczaić to zrobiło się już 4:0. Od drugiej kwarty nasza gra wyglądała już lepiej, ale wypracowana przewaga pozwalała Pogoni na kontrolowanie boiskowych wydarzeń. To oni byli stroną dominującą, a my skupiliśmy się na kontrataku. Przyniosło to o tyle dobry efekt, że kilkukrotnie znaleźliśmy się w sytuacji sama na sam z bramkarzem. Niestety nie potrafiliśmy tego zamienić na gole. Większą skutecznością wykazali się gracze z Grodziska, którzy w drugiej i czwartej kwarcie podwyższali swoje prowadzenie o jedno trafienie. Teraz czeka nas przerwa świąteczna i mamy więcej czasu na przygotowanie się do kolejnego meczu z liderem Unią Boryszew. Trener planuje zmiany w taktyce oraz składzie zespołu co ma przełożyć się na poprawę gry drużyny. Po dwóch kolejkach zanosi się na to, że liga może być wyrównana i każdy może wygrać z każdym.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Jacek Wyziński, Kamil Malara, Wiktor Sot i Nikolas Krzemiński. Grali także: Oliwier Tataj, Mateusz Łukawski, Mateusz Boczkowski, Bartosz Szałaj, Dawid Błaszczyk oraz Maciej Kurek.