Młodziki zaczynają od porażki

-:-

W meczu IV Warszawskiej Ligi Młodzików Żyrardowianka Żyrardów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:1 (2:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Maciej Księżak.

Z każdym kolejnym sezonem na rocznik 2005 czekają nowe wyzwania. Najpierw w debiucie wygrali wszystkie mecze. W drugim sezonie było trochę ciężej, ale i tak wszystko skończyło się sukcesem. Jak łatwo się domyślić kolejne rozgrywki muszą być jeszcze trudniejsze. Potwierdziło się to w pierwszej połowie, gdy straciliśmy dwa gole i z dwubramkową stratą zeszliśmy na przerwę. Można było się spodziewać, że jeszcze nie złożyliśmy broni i w szatni trener Krzysztof Kaczor zmotywuje swoją ekipę do dalszej walki. Szybko się to potwierdziło bo po zmianie stron za sprawą Macieja Księżaka zdobyliśmy kontaktową bramkę. Chcieliśmy powalczyć o więcej, ale nie byliśmy już w stanie nic strzelić. Do tego w końcówce gospodarze dołożyli dwa trafienia i pierwszą kolejkę zakończyliśmy porażką. To dość nowa sytuacja dla Młodzików, którzy dotychczas zaczynali od wygranych. Trzeba jednak wierzyć, że to wypadek przy pracy i za tydzień będzie już dużo lepiej.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Patryk Woliński, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Oliwier Dąbrowski, Maciej Księżak i Szymon Kowalski. Grali także: Łukasz Rogalski, Ksawery Pętlak, Krystian Sobczak, Bartosz Plichta, Bartłomiej Pytkowski oraz Gracja Woś.