Wizualna przewaga to za mało

KS TeresinPromyk Nowa Sucha

1 - 0

W meczu Warszawskiej Ligi Okręgowej KS Teresin wygrał z Promykiem Nowa Sucha 1:0 (1:0). Bramka dla gospodarzy padła w 27 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 50.

Przebieg rundy wiosennej dotychczas był dla obu ekip dość podobny. Na początek była porażka, a następnie remis, który rozstrzygał się w doliczonym czasie gry. Nadszedł więc czas, aby któraś z ekip poprawiła swoje statystyki. W początkowych minutach było widać, że nikt nie chce za bardzo się odkryć, aby zbyt szybko nie stracić gola. Przełamanie tej zachowawczości mogło nastąpić w 18 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Gajdy do piłki doszedł Marcin Jaworski. Jego strzał głową pewnie zmierzał w światło bramki, ale świetną instynktowną interwencją popisał się golkiper rywali dzięki czemu przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. Ta sytuacja nieco ożywiła poczynania gospodarzy, którzy parę minut później oddali pierwszy celny strzał w długi róg, ale z tą próbą poradził sobie Bartłomiej Dragański. Jak się później okazało było to małe ostrzeżenie, gdyż w 27 minucie przeciwnik wyprowadził szybką kontrę zakończoną zdobyciem gola. Próbowaliśmy odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale nie stworzyliśmy sobie dogodnej ku temu okazji. Po zmianie stron staliśmy się stroną bardziej dominującą, ale wszystko miało uzasadnienie w wyniku. KS Teresin nie forsował tempa, a każdą przerwę w grze wykorzystywał na „kradnięcie” uciekających sekund. Promyk próbował zagrozić gospodarzom, ale ich konsekwentna gra nie pozwalała nam na zbyt wiele. Nasza niemoc była na tyle widoczna, że w drugiej połowie trudno odnotować celny strzał na bramkę. Wszelkie próby kończyły się na linii defensywnej bądź z dala od celu. W ten sposób nie udało nam się nic wskórać i z Teresina wyjechaliśmy bez punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Dominik Popławski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Sławomir Kuczek, Michał Maciak, Robert Dąbrowski, Marcin Gajda (75′ Maciej Nowicki), Łukasz Piórkowski (75′ Paweł Zienkiewicz), Sylwester Płacheta (67′ Marcin Nowak) i Piotr Kamiński (46′ Tomasz Jurczak).