Orliki gotowi na Legię

Swój kolejny sezon w najbliższy weekend rozpoczną Orliki dlatego warto przyjrzeć się jak wyglądały przygotowania do ligi rocznika 2006.

Jako jedyna drużyna w Promyku podopieczni Rafała Murasa spróbowali swoich sił w Lidze Zimowej dzięki temu mieli zapewnionych sparingpartnerów na większość weekendów. Wszystko rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Wysoko ogrywaliśmy dwie ekipy Błonianki Błonie, Legion Pruszków i Znicz Pruszków, aż nadszedł czas na przerwę związaną z feriami zimowymi. Po nich zgubiliśmy nie tylko rytm meczowy, ale także formę, co skutkowało wysoką porażką z Naprzodem Brwinów. Ostatecznie wyszło jednak tak, że w finale dostaliśmy szansę na rewanż. Decydujące spotkanie było już znacznie bardziej zacięte, ale kolejny raz musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i całą imprezę zakończyliśmy na drugim miejscu. Warto jednak odnotować jeden bardzo pozytywny fakt. Kiedyś przyjeżdżały do nas drużyny z dużych miejscowości i w przerwach wymieniały cały skład. My z podziwem twierdziliśmy, że w miastach to sobie mogą pozwolić na selekcję i takie zmiany. Miło było jednak popatrzeć jak podczas Ligi Zimowej trener Rafał Muras zarządzał wymianę całej siódemki i nie odbijało się to na jakości gry. Okazuje się więc, że my też tak potrafimy :)

Poniżej wyniki wszystkich meczy kontrolnych:

  • Promyk – Błonianka Błonie 7:0
  • Promyk – Legion Pruszków 10:0
  • Promyk – Błonianka II Błonie 7:1
  • Promyk – Znicz Pruszków 9:2
  • Promyk – Naprzód Brwinów 1:6
  • Promyk – Naprzód Brwinów 2:3

Przerwa zimowa to czas nie tylko na przygotowania, ale także na transfery. W tej kwestii możemy odnotować trzy nowe twarze. Swoją przygodę z piłką rozpoczynają u nas Antoni Kwiatkowski i Maciej Kurek, natomiast na zasadzie transferu definitywnego z Orkana Sochaczew do Promyka trafił Dawid Błaszczyk. Wszyscy wymienieni mieli okazję grać w Lidze Zimowej, a teraz czekają już na oficjalny debiut. Witamy w Promyku!

W pierwszej kolejce II Warszawskiej Ligi Orlików od razu czeka nas ekscytujący pojedynek. W sobotę o 11:00 na orliku w Kozłowie Biskupim podejmować będziemy Legię II Warszawa. Powodzenia!