Dobry wynik po obozie

ozarowiankaW meczu kontrolnym Seniorów Ożarowianka II Ożarów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 2:3 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Marek Simiński, Marcin Jaworski i Rafał Dalke.

Po obozie należało sprawdzić w jakiej jesteśmy formie. Nogi jeszcze trochę bolą, ale chcemy zacząć przyzwyczajać się do wygrywania. Rozpoczęliśmy od mocnego akcentu i stworzyliśmy kilka okazji. Graliśmy w miarę szybko i sprawnie, ale nasze strzały lądowały obok bramki, albo interweniował golkiper Ożarowianki. Wydawało się, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, ale nagle nasza siła ofensywna kompletnie zgasła, a do głosu zaczęli dochodzić rywale. My słabliśmy, a przeciwnicy dobrze radzili sobie w kontrataku. Zaczęli od zdobycia bramki. Po dograniu z prawej strony, gracz z Ożarowa uprzedził naszego obrońcę i skierował piłkę do siatki. Następnie wycofanie piłki z lewej strony zakończyło się uderzeniem w poprzeczkę. Rywale konsekwentnie nas atakowali i pierwotnie nie wykorzystali akcji sam na sam z bramkarzem, ale w kolejnej próbie pokonali już Bartłomieja Dragańskiego. Wyraźnie nam nie szło, ale Promyk nie zwykł się poddawać. Swoich szans szukaliśmy w stałych fragmentach gry. Niestety pierwsze próby kończyły się na nieudanych dośrodkowaniach i nie mieliśmy nawet okazji spróbować celnie uderzyć. Pod koniec pierwszej połowy dopięliśmy jednak swego. W szesnastce przeciwnika mocno się zakotłowało. Rywale próbowali kilkukrotnie wybić piłkę, ale skutecznie to uniemożliwialiśmy. Ostatecznie futbolówka wylądowała pod nogami Marka Simińskiego, który nie miał problemów ze zdobyciem gola. Na przerwę zeszliśmy więc z jednobramkową stratą i nadziejami na dobry wynik. Wprowadziliśmy pięciu nowych graczy i po chwili odpoczynku ponownie zaczęliśmy lepiej się prezentować. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy do piłki przed polem karnym dopadł Marcin Jaworski i długo się nie zastanawiając uderzył w długi róg bramki. Ze strzałem nie poradził sobie zawodnik z numerem jeden w ekipie z Ożarowa i dość szybko mieliśmy remis. Dalej jednak atakowaliśmy i przyniosło to oczekiwany skutek. Do krzyżowego zagrania Tomasza Jurczaka dopadł Rafał Dalke i z pierwszej piłki zza szesnastego metra uderzył na tyle precyzyjnie, że bramkarz Ożarowianki nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Obejmując prowadzenie mogliśmy mieć obawy, że „zgaśniemy” zanim zabrzmi ostatni gwizdek arbitra, ale razem z nami słabli też rywale. Pozwoliło to na utrzymanie korzystnego rezultatu i po trzech sparingowych porażkach mamy już drugą wygraną z rzędu.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Karol Drązikowski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Sławomir Kuczek, Michał Maciak, Marcin Gajda, Marcin Nowak, Kamil Marcinkowski, Paweł Zienkiewicz i Zawodnik Testowany. Grali także: Tomasz Jurczak, Filip Orłowski, Łukasz Pacholski, Rafał Dalke oraz Dawid Stypuła.