Ruszyła maszyna?

FC PłochocinPromyk Nowa Sucha

1 - 4

W meczu warszawskiej „A” klasy FC Płochocin przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:4 (0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Piotr Kamiński x2 i Marcin Jaworski x2.

Po dwóch ligowych porażkach, ale po pucharowym zwycięstwie na przełamanie liczyliśmy, że uda się też przełamać w lidze. Spotkanie rozpoczęliśmy dobrze nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom, którzy w pierwszej połowie właściwie tylko raz poważnie zagrozili naszej bramce, niecelnie strzelając głową po rzucie rożnym. My graliśmy swoje, ale w wielu akcjach brakowało ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Najczęściej piłki grane do napastników padały łupem wysoko grającego bramkarza FC Płochocin. W końcu jednak dopisało nam szczęście. Z akcją lewym skrzydłem ruszył Michał Maciak, wpadł w pole karne i dograł do Piotra Kamińskiego. Ten stojąc metr przed bramką nie miał już problemu z wyprowadzeniem nas na prowadzenie. Przed przerwą udało nam się jeszcze podwyższyć wynik, gdy po faulu na Arturze Rogali, „jedenastkę” wykorzystał Marcin Jaworski. Niestety po 15 minutach odpoczynku boiskowe wydarzenia miały już znacznie mniej wspólnego ze sportem. Gospodarze kończyli mecz w ośmioosobowym składzie, ale my też straciliśmy jednego piłkarza dając się sprowokować na prostackie zachowanie zawodnika z Płochocina. Wracając do strony sportowej, w drugiej połowie padły jeszcze trzy bramki. Najpierw z rzutu karnego trafił Marcin Jaworski, a następnie z rzutu wolnego Piotr Kamiński. Dodatkowo gospodarzom w końcówce meczu udało się zdobyć dość ładną honorową bramkę. Wynik 1:4 i wydawało się, że spokojnie wrócimy do domu, ale pomeczowe wydarzenia sprawiły, że rodzi się pytanie czy MZPN nie powinien „zamknąć” stadionu w Płochocinie…

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Kamil Marcinkowski, Mariusz Mikulski (Jarosław Grefkowicz), Dominik Popławski, Łukasz Pacholski, Adrian Chałubek, Robert Dąbrowski, Marcin Jaworski, Michał Maciak (Arkadiusz Cieślak), Piotr Kamiński (Paweł Zienkiewicz) i Artur Rogala (Adam Barcikowski).