Kolejne sparingowe zwycięstwo

olimpiaW kolejnym sparingu Seniorów Olimpia Chąśno przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Arkadiusz Cieślak i Kamil Marcinkowski.

„Na papierze” wydawało się, że zespół Olimpi Chąśno będzie naszym najmocniejszym przeciwnikiem w przedsezonowych przygotowaniach i te założenia zostały potwierdzone. Rywale lepiej grali piłką, jednak z prowadzonej przez nich gry nie wynikało tyle ile sami by zakładali. Mimo, że w pierwszych 15 minutach gospodarze bardziej zasłużyli na premierowe trafienie to piłka nożna jest na tyle przewrotna, że Arkadiusz Cieślak wykorzystał błąd bramkarza, który zderzył się ze swoim obrońcą i posłał piłkę do pustej bramki. Stracony gol spowodował, że Olimpia delikatnie straciła zapał w swoich atakach, ale  i tak bywało groźnie. Potwierdziło się to w końcówce pierwszej połowy, kiedy to po rzucie wolnym z 20 metra zawodnik rywali bezpośrednim strzałem doprowadził do remisu. Do przerwy 1:1, a po niej też było na co popatrzeć. W odstępie dwóch minut Kamil Marcinkowski dwukrotnie uderzał piłkę w kierunku bramki. Problem polegał tylko na tym, że pierwsza próba minimalnie minęła słupek… naszej bramki. Na szczęście druga próba była już bardziej precyzyjna i we właściwym kierunku. Piłka skozłowała przed bramkarzem i ku jego zaskoczeniu wpadła do siatki. Taki wynik udało się utrzymać już do końca, choć była szansa na podwyższenie rezultatu, ale nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Nie mniej jednak kolejny sparing kończymy zwycięstwem i… oby tak w lidze.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Dominik Popławski, Marek Simiński, Daniel Sabalski (Maciej Nowicki), Marcin Jaworski (Kamil Dalke), Robert Dąbrowski, Michał Maciak (Jarosław Grefkowicz), Arkadiusz Cieślak (Mariusz Mikulski), Adam Barcikowski (Kamil Marcinkowski), zawodnik testowany i Artur Rogala (Robert Giersz).