Zwycięstwo z Teresinem

teresinW kolejnym sparingu Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 4:3 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Paweł Zienkiewicz x2, Artur Rogala i Robert Dąbrowski.

Kolejny sparing i kolejny raz trener miał do dyspozycji szeroką kadrę. Tym razem na mecz stawiło się 20 zawodników. Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn zachowawczy, ale po kilku minutach w sytuacji sam na sam znalazł się Artur Rogala i strzałem obok bramkarza wyprowadził nas na prowadzenie. Goście nie pozostali jednak dłużni i napastnik Teresina wykorzystał niezdecydowaną interwencję naszej obrony i nastąpiło wyrównanie. Mimo, że w pierwszej połowie mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki to praktycznie do końcowego gwizdka utrzymywał się remis. Niestety w ostatniej minucie jak wykorzystywać dogodne sytuacje pokazał gracz z Teresina i straciliśmy bramkę do szatni. Po krótkim odpoczynku tradycyjnie kilka zmian i trzeba przyznać, że te w naszym wykonaniu dały oczekiwany efekt. Początkowo jeszcze nie wszystko wychodziło, ale z każdą minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej. Do wyrównania doprowadził Paweł Zienkiewicz, który najlepiej odnalazł się pod bramką gości strzelając z najbliższej odległości pod poprzeczkę. Minęło 10 minut i już prowadziliśmy. Zza pola karnego strzelał Robert Dąbrowski, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Przeciwnicy na taki obrót spraw zdołali odpowiedzieć i po ładnym strzale pod poprzeczkę znów mieliśmy remis. Tego dnia najskuteczniejszy był jednak „Zienio” i po dograniu z prawej strony, mocnym strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik meczu na 4:3.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz (Konrad Drązikowski), Tomasz Mikulski (Rafał Muras), Mariusz Mikulski (Kamil Dalke), Łukasz Pacholski (Maciej Nowicki), Marcin Jaworski, Robert Dąbrowski, Adam Barcikowski (Michał Maciak), Marcin Gajda (Arkadiusz Cieślak), Kamil Marcinkowski (Michał Kaźmierczak), Piotr Kamiński (Paweł Zienkiewicz) i Artur Rogala (Jarosław Grefkowicz).