Żaki na piątkę

milan_milanowekW I Turnieju Barwa Sam Cup 2014 drużyna Żaków zajęła 5 miejsce.

26 maja 2014 r. w Milanówku odbył się I Turniej Piłki Nożnej Barwa Sam Cup 2014. Do zmagań przystąpiło dziesięć drużyn, które wśród licznie zgromadzonych kibiców, rozgrywały mecze na dwóch boiskach Klubu Sportowego Milan w Milanówku.

W grupie A zmierzyły się ze sobą zespoły Pogoni Grodzisk Mazowiecki, AP Żyrardów, Offensywy Książenice, Kraśka Jasieniec i Milan I Milanówek. W grupie B zagrały Znicz Pruszków, KS Konstancin, Promyk Nowa Sucha, Mazovia Rawa Mazowiecka i Milan II Milanówek.

Nasz zespół w fazie grupowej pokonał Mazovię Tomaszów Mazowiecki 2:0 i Milan II Milanówek 7:0. Niestety przegraliśmy ze Zniczem Pruszków i KS Konstancin. Oba mecze w stosunku 1:2.

Takie wyniki sprawiły, że w ćwierćfinale zmierzyliśmy się z AP Żyrardów. Po emocjonującym pojedynku spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze z Żyrardowa i to oni awansowali do półfinału. Nasz pogromca trafił nawet do finału, ale tam musiał uznać wyższość Offensywy Książenice po serii rzutów karnych.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Offensywa Książenice
  2. Akademia Piłkarska Żyrardów
  3. KS Konstancin
  4. Znicz Pruszków
  5. Promyk Nowa Sucha
  6. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
  7. Milan I Milanówek
  8. Mazovia Rawa Mazowiecka
  9. Kraśka Jasieniec
  10. Milan II Milanówek