Ugoszczeni przez kibiców

FC PłochocinPromyk Nowa Sucha

0 - 2

W meczu warszawskiej „A” klasy FC Płochocin przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:2 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Marcin Gajda i Adrian Chałubek.

Na mecz z FC Płochocin wyruszyliśmy w mocno okrojonym składzie. Praca, wyjazdy i pauzowanie za kartki spowodowały, że trener nie miał wielkiego wyboru ze składem. Nasz zespół podszedł jednak do tego spotkania mocno skoncentrowany ponieważ w poprzedniej kolejce gospodarze dokonali sztuki, która do tej pory udała się tylko Promykowi, a mianowicie pokonali Zaborowiankę Zaborów (zresztą w aktualnej kolejce lider stracił kolejne punkty). Mecz z pewnością nie był łatwy dla zawodników obu zespołów, ponieważ od rana i w trakcie całego meczu padał deszcz, a to z pewnością nie ułatwia opanowania piłki. Na nasze szczęście ta sztuka ten jeden raz w pierwszej połowie udała się naszemu zespołowi i po podaniu Roberta Dąbrowskiego, Marcin Gajda wyprowadził nas na prowadzenie. Duże znaczenie dla przebiegu meczu miała też czerwona kartka (konsekwencja dwóch żółtych) dla zawodnika FC Płochocin jeszcze w pierwszej połowie, która spowodowała, że do końca meczu mogliśmy grać z przewagą jednego zawodnika. Tak się jednak nie stało, ponieważ w drugiej połowie składy osobowe obu drużyn się wyrównały (również konsekwencja dwóch żółtych kartek). To jednak nie zraziło naszych piłkarzy, którzy byli coraz groźniejsi pod bramką gospodarzy, ale razili nieskutecznością. Przez to właściwie do końca meczu musieliśmy drżeć o wynik. Dopiero w ostatnich minutach Adrian Chałubek ustalił wynik meczu wykorzystując dokładne podanie Marcina Gajdy. Konsekwencja i wielka wola walki dały w tym meczu naszej drużynie kolejne trzy punkty, z którymi nie mogli pogodzić się kibice gości, którzy niezbyt kulturalnie nas żegnali…

PS Wyniki 18 kolejki sprawiły, że do drugiego miejsca tracimy 6 punktów i można tylko żałować remisów z FC Płochocin i UKS Ołtarzew w poprzedniej rundzie oraz remisu z Guzovią Guzów trzy tygodnie temu.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Łukasz Pacholski, Mariusz Mikulski, Maciej Nowicki, Marcin Jaworski, Robert Dąbrowski, Michał Maciak, Tomasz Jurczak (Rafał Muras), Adrian Chałubek, Jakub Rogoziński (Paweł Gajda) i Marcin Gajda.