Udany początek

Partyzant LesznoPromyk Nowa Sucha

1 - 3

W meczu warszawskiej „A” klasy Partyzant Leszno przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:3 (0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Artur Rogala, Adrian Chałubek i Krzysztof Tabara.

Rozgrywki ligowe to już zupełnie co innego niż rozgrywanie sparingów. To nie tylko rywalizacja o punkty, ale też cała otoczka. Boleśnie przekonali się o tym choćby gracze Piasta Feliksów, którzy nie posiadali aktualnych badań lekarskich i ich mecz z Passovią Pass nie doszedł do skutku. Wracając do tematu, rozpoczęliśmy dość zachowawczo. Podobnie jak przeciwnik skupiliśmy się na tym, by w pierwszych minutach nie stracić bramki. W miarę upływu czasu przejmowaliśmy jednak inicjatywę i pod bramką Partyzanta robiło się coraz groźniej. W końcu po prostopadłym podaniu Adriana Chałubka sam na sam z bramkarzem wyszedł Artur Rogala. Swobodnie go minął i strzałem do pustej bramki wyprowadził nas na prowadzenie. W pierwszej połowie okazji do podwyższenia wyniku było sporo, ale udało się zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę. Po faulu na Piotrze Kamińskim do rzutu wolnego podszedł Adrian Chałubek i bezpośrednim strzałem dał nam dwubramkowe prowadzenie. Niestety w drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Nasz zespół nastawił się na obronę korzystnego rezultatu i ewentualne podwyższenie wyniku w grze z kontry. Stało się tak na kwadrans przed końcem, kiedy w dogodnej sytuacji znalazł się Artur Rogala. Jego strzał obronił jeszcze bramkarz, ale przy dobitce Krzysztofa Tabary musiał już skapitulować. W końcówce meczu Partyzant dostał jeszcze prezent od sędziego liniowego, który nie zauważył spalonego, ale stracona bramka i tak nie zmąciła naszej radości ze zwycięstwa.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Tomasz Mikulski, Tomasz Jurczak, Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Marcin Gajda, Jakub Danowski (Adam Barcikowski), Adrian Chałubek, Kamil Marcinkowski (Maciej Nowicki), Piotr Kamiński (Krzysztof Tabara) oraz Artur Rogala (Kamil Dalke).