Niepokonani (galeria)

delta_warszawaW XCII Delta Cup drużyna Żaków zajęła 4 miejsce.

Co ciekawe w całej imprezie nasz zespół stracił tylko jedną bramkę, ale aż pięciokrotnie kończył spotkanie bezbramkowym remisem. Dobra postawa w defensywie nie umknęła uwadze organizatorów i Hubert Chłystek powrócił do domu ze statuetką dla najlepszego bramkarza turnieju.

W pierwszym rozgrywanym przez nas turnieju Delta Cup naszemu zespołowi nie udało się zdobyć bramki, ale liczyliśmy, że tym razem będzie lepiej. Minęła przecież już debiutancka trema, zdobyliśmy trochę doświadczenia więc i drużyna z Warszawy nie była taka straszna ;) Mimo kilku osłabień w składzie młodzi piłkarze podchodzili do każdego meczu z wiarą w sukces. Dalej szwankowało zdobywanie bramek, ale w defensywie spisywaliśmy się bez zarzutu. Takim sposobem pierwsze cztery mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami. Na szczęście w spotkaniu z Piorunami II Warszawa Kamil Malara wyprowadził nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca meczu. Pierwsze zwycięstwo stało się faktem. W następnym pojedynku bramki już nie zdobyliśmy, ale po kolejnym remisie dalej byliśmy niepokonani. Na zakończenie pozostał mecz z pierwszą drużyną Piorunów Warszawa. Zdobywanie bramek z tym zespołem wyraźnie nam leżało, co potwierdził Igor Kowalski. Szkoda tylko, że na minutę przed końcem straciliśmy jedyną bramkę w całym turnieju. Zamiast krytycznych uwag należą się jednak pochwały, bo za tak niski dorobek po stronie strat odpowiadał w bramce Hubert Chłystek. Jak już wyżej wspomniano skończyło się to nagrodą indywidualną. Brawo!

Wyniki naszej drużyny:

 • Promyk – Delta III Warszawa 0:0
 • Promyk – Delta II Warszawa 0:0
 • Promyk – Delta I Warszawa 0:0
 • Promyk – KS Konstancin 0:0
 • Promyk – Pioruny II Warszawa 1:0 (Kamil Malara)
 • Promyk – SEMP Ursynów 0:0
 • Promyk – Pioruny I Warszawa 1:1 (Igor Kowalski)

Końcowa kolejność turnieju:

 1. KS Konstancin
 2. Pioruny I Warszawa
 3. Delta III Warszawa
 4. Promyk Nowa Sucha
 5. Delta I Warszawa
 6. SEMP Ursynów
 7. Delta II Warszawa
 8. Pioruny II Warszawa

Wszystkie wyniki tutaj

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Wiktor Sot, Mateusz Boczkowski, Igor Kowalski, Kamil Malara, Adam Malczenko, Paweł Rozmarynowski, Karol Orliński oraz Dawid Markus.