Wymęczone zwycięstwo

Passovia II PassPromyk II Nowa Sucha

2 - 5


W meczu warszawskiej „B” klasy Passovia II Pass przegrała z Promykiem II Nowa Sucha 2:5 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Jarosław Grefkowicz x2, Arkadiusz Cieślak, Piotr Kamiński i Robert Dąbrowski.

Dość zabawnie się złożyło, że w ten weekend obie drużyny Seniorów rywalizowały z Passovią Pass. Na pierwszy ogień poszły rezerwy. Wydawało się, że nasz zespół nie powinien mieć problemów ze zwycięstwem, ponieważ druga drużyna Passovii w tej rundzie poniosła same porażki. Przeciwnika jednak nie można było lekceważyć, gdyż specyficzne boisko w Passie nie raz zaskoczyło jeśli chodzi o końcowy rezultat. Potwierdziło się to w pierwszej akcji meczu. Spotkanie dobrze się nie zaczęło, a już przegrywaliśmy 1:0. Jak się później okazało była to właściwie jedyna groźna akcja gospodarzy w pierwszej połowie. Nasza przewaga była wyraźna, ale skuteczność pod bramką przeciwnika była zupełnie odwrotna. W końcu piłka po strzale Jarosława Grefkowicza delikatnie zmieniła tor lotu, czym zmyliła bramkarza i udało się doprowadzić do remisu. Dalej atakowaliśmy chcąc wyjść na prowadzenie, ale w poczynaniach ofensywnych brakowało nam szczęścia. Sytuację uspokoił dopiero Arkadiusz Cieślak, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i wyprowadził nas na prowadzenie. Wydawało się, że teraz mecz potoczy się po naszej myśli, ale na początku drugiej połowy mieliśmy powtórkę z pierwszej części gry i już nic nie pozostało z naszego prowadzenia. Mimo dużej liczby okazji bramkowych długo utrzymywał się remis. W końcu udało się jednak przełamać niemoc strzelecką i w krótkim odstępie czasu za sprawą „Miśka” (rzut karny), Piotra Kamińskiego (strzał z dystansu) i Roberta Dąbrowskiego (strzał głową po rzucie rożnym) wyszliśmy na trzybramkowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca meczu. Spotkanie z pozoru łatwe i z naszą przewagą, ale długo musieliśmy czekać na potwierdzenie tego faktu.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Mularski, Karol Drązikowski, Robert Dąbrowski, Robert Gajda, Maciej Nowicki, Kamil Wróblewski, Arkadiusz Cieślak, Krzysztof Kaczor (Filip Orłowski), Jarosław Grefkowicz, Paweł Zienkiewicz (Rafał Dalke) i Piotr Kamiński.

Tabela „B” klasy:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Akademia Piłkarska Żyrardów 0 00 0
2 Budowlanka Pruszków 0 00 0
3 Guzovia Guzów 0 00 0
4 Józefowianka Józefów 0 00 0
5 KS II Teresin 0 00 0
6 Milan II Milanówek 0 00 0
7 Mszczonowianka II Mszczonów 0 00 0
8 Orion Cegłów 0 00 0
9 Ożarowianka II Ożarów 0 00 0
10 Pogoń Wiskitki 0 00 0
11 Promyk II Nowa Sucha 0 00 0
12 Relax Radziwiłłów 0 00 0
13 Sokół Budki Piaseckie 0 00 0
14 Tajfun Brochów 0 00 0

2 komentarze na temat “Wymęczone zwycięstwo

Komentarze są wyłączone